Один з архітекторів реформи місцевого самоврядування відвідав Херсонщину

Один з архітекторів реформи місцевого самоврядування відвідав Херсонщину
15 мая 2019 года.

14 травня 2019 року Юрій Ганущак, консультант Мінрегіону взяв участь у першому засіданні міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Херсонської області. Зустріч відвідали фахівці департаментів та відділів Херсонської обласної державної адміністрації, а також організації, які працюють в напрямку впровадження реформи децентралізації.

Юрій Ганущак презентував бачення щодо майбутнього адміністративно-територіального устрою: зробив короткий екскурс в організацію виконавчої влади та самоврядування; окреслив ключові смисли адміністративних рівнів - громада, район, регіон; розповів про особливості функціонування нових типів районів; висвітлив повноваження місцевих держадміністрацій, а також продемонстрував систему їх взаємодії з урядом. Окремо мова зайшла про специфіку формування районів та госпітальних округів в Херсонській області:

«В Херсонській області планується створити чотири госпітальні округи, але три райони, оскільки в системі округів доступність до лікарень грає важливу роль. При формуванні районів поняття доступності не застосовується, воно є ключовим для формування базового рівня, тобто громади. Для району головна річ - адміністративний центр і це має бути достатньо велике місто. Оскільки місто Берислав входить в зону впливу Нової Каховки, тобто знаходиться ближче, ніж 30 км, тому формується один район. Таким чином Херсонській області запропоновано три райони і чотири госпітальні округи».

Також під час промови експерт наголошував про необхідність запобігання зловживання владою. Тобто рівні місцевого самоврядування поділяються на регіональний - області, субрегіональний - райони, базовий - села, селища, міста, райони в містах: «Чому створюється субрегіональний рівень? У регіонального рівня є завжди спокуса «тягати тигра за вуса», вони думають що самодостатні, щоб диктувати свої правила гри».

У засіданні взяли участь т.в.о. голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій, директорка Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Сілюкова і радник з питань децентралізації Леонід Жовтило.

Дмитро Бутрій окреслив стан децентралізації в Херсонській області: «32 відсотки площі області охоплюють об'єднані територіальні громади, серед яких одна із громад має адміністративний центр в місті обласного значення - Новій Каховці. Загалом до складу ОТГ увійшло 103 громади».

Оксана Сілюкова та Леонід Жовтило наголосили, що в області є сім районів, які чинять супротив реформі і де не сформовано жодної об'єднаної громади: «Нині Херсонщина має виклик! Ми детально обговорили субрегіональний рівень, але ми маємо сім районів, які не мають жодної об'єднаної тергромади».

Юрій Ганущак з цього приводу зазначив, що Мінрегіон подав пропозицію щодо обмеження фінансування регіонального рівня, тобто адміністрацій, на 2020 рік зменшення фінансування на 20 % і у 2021 році - на 50 %: «Хто не встигне і не очолить цей процес - той вилетить!».

Серед переваг Юрій Ганущак виділив ще одну специфіку нашої області: «У вас є потужність, щоб сформувати адміністративну еліту, що є основою для ефективного управління державою. Тому Херсонська область в цьому відношенні має певні переваги, бо є ряд областей, де важко виокремити такі адміністративні центри».

Теги: ганущак
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости