О пожарах в Херсонских лесах

О пожарах в Херсонских лесах
18 ноября 2013 года.

Підводячи підсумки пожежонебезпечного періоду 2013 року, а закінчиться він, як і завжди, з настанням дощів або з першим снігом, слід зазначити, що кількість і площа лісових пожеж є найменшою у порівнянні з 2012 роком, резюмує перший заступник начальника ХОУЛМГ В.Михайленко. Загальне зниження кількості лісових пожеж та збитків від них зовсім не пов'язане з підвищенням свідомості громадян. Причиною абсолютної більшості пожеж є так званий людський фактор - майже всі вони виникли через необережне поводження з вогнем населення.

Силами лісової охорони та лісопожежних станцій погашено 72 пожежі на площі 21,61 га гектарів. Якщо у минулому році 196 пожеж на площі 2604,6 га призвели до збитку у розмірі 50 млн. і у вогні загинуло 271 000 кубометрів деревини, то цього року мова про загибель лісових насаджень не ведеться зовсім, а збитків завдано на 114 000 грн.

Загалом підсумки цього року засвідчили достатній рівень організації роботи всіх підвідомчих лісогосподарських підприємств обласного управління лісового та мисливського господарства, служб та відомств області - обласної прокуратури, УМВС та ДСНС України в Херсонській області - щодо збереження лісових масивів від пожеж, наголосив Володимир Михайленко.

Ще до настання в області найвищого класу пожежної небезпеки голова Херсонської обласної державної адміністрації підписав розпорядження про заборону на відвідування населенням лісових масивів та в'їзд до них транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки. Працівниками державної лісової охорони велося чергування та патрулювання майстрами лісу найбільш небезпечних в пожежному відношенні ділянок лісових насаджень.

Під час пожежонебезпечного періоду лісовою охороною Херсонщини здійснено 954 рейди по виявленню порушників Правил пожежної безпеки в лісах, виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності 294 особи, у результаті на цих порушників накладено штрафів на суму майже 7 000 грн.
Що стосується профілактичних і попереджувальних заходів з охорони лісу - влаштовано 5 км протипожежних розривів, 3174 км мінералізованих смуг, проведено догляди за існуючими мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 16 102 км. Постійно здійснюються роботи з очищення лісових насаджень від захаращення.

Ще до початку пожежонебезпечного періоду була приведена в бойову готовність пожежна та пристосована до пожежогасіння техніка, лісові пожежні станції укомплектовані пожежно-технічним обладнанням та засобами. Розгалужена та достатньо оснащена наземна лісопожежна служба забезпечує надійний захист лісових масивів області від пожеж. На сьогодні це один із пріоритетних напрямків діяльності обласного управління у комплексі системи ведення лісового господарства.

Лісівники області щиро вдячні населенню і громадянам за порозуміння, представникам місцевих органів виконавчої влади за підтримку і допомогу у збереженні лісових насаджень від пожеж, - підсумував Володимир Михайленко. Особлива подяка журналістам області, які своїм пером і словом допомагали лісівникам вести роз'яснювальну роботу через засоби масової інформації і, таким чином, посприяли запобіганню можливих пожеж: тільки у друкованих ЗМІ розміщено майже 400 відповідних попереджень, повідомлень та закликів щодо бережливого ставлення до екосистем Херсонщини.

Прес-служба ХОУЛМГ

Теги: лес, пожар
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости