Нацполіція гальмує слідство, яке веде СБУ у справі Гандзюк — адвокатка


13 августа 2018 года.

Національна поліція розслідує напад на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк паралельно зі Службою безпеки. Утім поліція досі не надала матеріали «своєї» справи до СБУ, чим свідомо гальмує слідство.

Про це в коментарі Громадському сказала адвокатка Гандзюк Євгенія Закревська.

«Тобто вони свідомо гальмують слідство, яке веде СБУ, позбавляючи їх вже зібраної на даний момент інформації і можливості її перевірити», - заявила адвокатка.

Крім того, Закревська заявила, що в межах розслідування нападу на Гандзюк досі не допитані свідки, про яких казав адвокат підозрюваного на суді і які, за його словами, можуть підтвердити алібі. Це, на думку адвокатки, є грубим недоліком слідства.

«Журналістка Мар'яна Пєцух (Пєцух оприлюднила розмови зі свідками, які підтвердили алібі підозрюваного - ред.) зробила роботу замість поліції. А поліція і прокуратура продовжують гаяти час, критично необхідний для пошуку справжніх винуватців», - сказала адвокатка.

За її словами, захист підозрюваного у нападі на Гандзюк Миколи Новікова оскаржив обраний йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

31 липня біля під'їзду невідомий чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила у реанімаційне відділення.

Поліція кваліфікувала напад на активістку як замах на вбивство. Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International висловило обурення повідомленнями про напад на Гандзюк.

1 серпня Гандзюк перевели у лікарню Києва. Під будівлею Міністерства внутрішніх справ кілька десятків людей вийшли на акцію «Покарати зло». Учасники заходу вимагали від правоохоронців ефективного розслідування нападів на журналістів та активістів.

Також Гандзюк надали держохорону.

Ситуацію із нападами на інших активістів у регіонах Громадське проаналізувало в ефірі вечірньої програми «Нині вже».

Журналісти опублікували фоторобот нападника на херсонську активістку Гандзюк. 2 серпня Гандзюк погодилася співпрацювати зі слідством.

3 серпня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про затримання підозрюваного у нападі на Гандзюк.

6 серпня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід для підозрюваного Миколи Новікова. Його взяли під варту.

8 серпня стало відомо, що поліція встановила місце купівлі кислоти, якою облили Гандзюк.

Пізніше поліція опублікувала фото ймовірного другого нападника на Катерину Гандзюк.

СБУ розпочало кримінальне провадження щодо замаху на вбивство херсонської активістки Гандзюк.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости