Національна рада оголосила конкурс на цифрове мовлення в Крим

Національна рада оголосила конкурс на цифрове мовлення в Крим
12 мая 2017 года.

Сьогодні, 12 травня, Національна рада ухвалила рішення про затвердження конкурсних умов і оголошення конкурсу на мовлення з використанням радіочастотного ресурсу у стандарті DVB-T2 у с. Чонгарі Херсонської області. Про це повідомляється на сайті Нацради.

Цілодобове мовлення 5 програм буде організоване на 50 телевізійному каналі із потужністю 1 кВт. Територія розповсюдження програм - с. Чонгар Херсонської області, м. Джанкой, м. Красноперекопськ і Джанкойський, Красноперекопський райони Автономної Республіки Крим.

Незабаром оголошення про конкурс разом із конкурсними умовами буде опубліковане в газеті «Голос України».

За словами члена Національної ради Сергія Костинського, цей проект не є комерційним, адже «тут немає жодного зиску для телеканалів». «Але це є державницький патріотичний проект», який «буде індикатором щодо патріотизму українських загальнонаціональних каналів», - зауважив він.

Сергій Костинський закликав усі українські телеканали взяти участь у конкурсі, щоби всі п'ять місць у телевізійному 50 ТВК були зайнятими, і «мешканці північного Криму отримували сигнал у стандарті DVB-T2 та мали доступ до українського телебачення не тільки через супутник, а й через ефірне наземне цифрове мовлення». У зв'язку з тим, що Україна досить давно розпочала цифрове мовлення, населення Криму забезпечене сет-топ-боксами, тож у Криму є кому приймати українськи сигнал і є кому дивитися українське телебачення, каже він. Також цифровий сигнал практично неможливо буде заглушити.

Крім того, нині вивчається технічна сторона питання збільшення висоти вежі у с. Чонгарі зі 150 до 200 м, що значно збільшить територію охоплення сигналом.

Зазначений проект, створений і реалізований Національною радою спільно з Міністерством інформаційної політики і Херсонською облдержадміністрацією, забезпечує максимально ефективне мовлення на територію анексованого Криму.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости