Найкращий захист від кору - вакцинація, - управління охорони здоров'я Херсонської міськради


15 января 2018 года.

В Україні триває спалах кору. Нові випадки захворювання реєструються в тому числі серед дорослих.

ГОЛОВНА ПРИЧИНА СПАЛАХІВ КОРУ - НИЗЬКИЙ РІВЕНЬ ОХОПЛЕННЯ ВАКЦИНАЦІЄЮ

Більшість захворілих - понад 86% - це люди, які не були повністю захищені щепленням (двома дозами вакцини проти кору, краснухи і паротиту - КПК).

Кір - це небезпечне, дуже заразне захворювання, що вражає не лише дітей, а і дорослих, не захищених вакцинацією.

Протягом багатьох століть через високу смертність кір вважався одним із самих небезпечних захворювань дитячого віку.

За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, щорічно в усьому світі від кору вмирає близько 900 тисяч (!) дітей. Після запровадження коревої вакцини захворюваність і смертність удалося знизити в сотні разів.

Усі дорослі і діти в разі відсутності вакцинації є у групі ризику. З 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, 1 захворює на енцефаліт, а 50 отримують тяжкі ускладнення, від яких страждають усе життя. Водночас випадки складних реакцій на вакцину трапляються з меншою імовірністю, ніж один раз на мільйон.

Передача інфекції

Вірус кору дуже швидко поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована людина, теж захворіють, якщо вони не були щеплені.
Вірус залишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин.

Інфікована людина може передавати вірус ще за 4 - 5 днів до і за 4 дні після появи у неї висипу.

Симптоми

Першою ознакою кору, зазвичай, є значне підвищення температури, яке настає через 7-18 днів після інфікування і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік - ознака, яка буває тільки при кору. Потім з'являється висип, спочатку, як правило, на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через 3 дні висип поширюється по всьому тілу, з'являється на руках і ногах. Він тримається 5-6 днів і потім зникає.

При перших симптомах, потрібно негайно звернутися до лікаря!

Ускладнення

Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років. Зокрема, може спричинити ускладнення - запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонію, діарею, енцефаліт, і навіть призвести до смерті.

Довгостроково перебуваючи в головному мозку збудник інфекції може викликати запалення мозку, котре проявляється навіть після декількох років після захворювання.

Захворювання на кір під час вагітності також може мати серйозні наслідки для здоров'я жінок - від розвитку ускладнень до передчасних пологів чи мимовільного аборту (викидня).

Профілактика

Спеціального лікування від кору нема. Найкращий захист від кору - вакцинація. В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна, і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина повинна отримати дві дози КПК вакцини: у 12 місяців і у 6 років. Перенесене захворювання на кір, епідемічний паротит чи краснуху не є протипоказанням до щеплення.

Якщо з якихось причин ваша дитина не була вакцинована відповідно до календаря профілактичних щеплень, зверніться за консультацією до лікаря.

Дорослі можуть вакцинуватися за власний кошт.

Уникнути смертельної небезпеки можливо! Будьте вакцинованими, тобто відповідальними та розумними!

Управління охорони здоров'я міської ради

Теги: корь
Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости

    шипшина