На II OPEN DATA FORUM було презентовано систему Відкритих бюджетів навчальних закладів

На  II OPEN DATA FORUM було презентовано систему Відкритих бюджетів навчальних закладів
11 сентября 2016 года.

У Херсоні під час другого Оpen data forum 2016 було презентовано систему Відкритих бюджетів навчальних закладів.

Система дозволить зробити фонди класів та шкіл більш прозорими та має бути впроваджена в усі навчальні заклади міста, що наблизить їх до прозорості. Завдання системи викрити всі незаконні та надмірні запити адміністрацій шкіл на благодійні внески від батьків. Не всі керівники навчальних закладів міста зустріли інновацію із задоволенням, деяким не подобається що вони повинні звітувати за отримані та використані кошти.

Наприкінці презентації виникла жвава дискусія зі спікерами, під час якої вони відповідали на запитання керівників. Організатори намагалися донести педагогам, що система дозволить їм налагодити добрі відносити з батьками та залучити додаткові кошти для покриття фінансових потреб закладів.

Навесні автори стартапу проводили фокус-групи із батьками, під час яких дізналися, що батьки не розуміють на що вони вносять свої "пожертви" в фонди закладів освіти. Ідея системи розроблялась у листопаді 2015 під час ТехФоруму, що проводився Державним департаментом США у Києві. Херсонщина стає пілотним регіоном по впровадженню цієї системи.

Також під час форуму усі його учасники змоги почути виступи інших спікерів як з Херсону, так і з інших міст України та обговорювали проекти відкритих бюджетів у різних регіонах, антикорупційні програми і розслідування, контролю над використанням публічних коштів, використання електронних аукціонів, впровадження системи електронних закупівель ProZorro, онлайн-ресурси для користування історичними архівами та інші теми.

Організаторами Форуму виступили Херсонський обласний благодійний фонд «Об'єднання», Херсонська громадська організація «Центр досліджень суспільства» за підтримки Херсонської міської ради.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости