На Херсонщині зросла середньомісячна заробітна платня

На Херсонщині зросла середньомісячна заробітна платня
4 сентября 2020 года.

За інформацією головного управління статистики у Херсонській області, середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника у ІІ кварталі 2020р. становила 8850 грн, що майже в 2 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (4723 грн). У ІІ кварталі 2020 року порівняно з відповідним періодом минулого року розмір заробітної плати збільшився в середньому на 8,2%.

Найбільш оплачуваними в економіці були працівники фінансової та страхової діяльності, державного управління й оборони; обов'язкового соціального страхування, складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту, а серед промислових видів діяльності - у сфері постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря та виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів, де заробітна плата перевищила середній показник по економіці в 1,2-1,5 раза.

Водночас абсолютний розмір заробітної плати працівників підприємств діяльності у сфері надання інших видів послуг, діяльності у сфері творчості, мистецтва та розваг, а серед промислових видів діяльності - у сфері текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів та виробництва готових металевих виробів, крім машин і устатковання не перевищував 62,4% від середнього рівня по економіці області.

Середній розмір оплати праці у ІІ кварталі 2020р. в усіх містах та районах області був вище рівня мінімальної заробітної плати разом із тим лише у чотирьох із них заробітна плата перевищила середню по області: у містах Голій Пристані (10681 грн), Каховці (9474 грн), Херсоні (9222 грн) та Каланчацькому районі (9139 грн). Найнижчий рівень заробітної плати, який не перевищував 75,9 % від середнього по економіці, спостерігався у Нижньосірогозькому (7567 грн) районі.

Упродовж січня - червня 2020р. загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати збільшилась на 50,8%, або на 11,9 млн.грн, і на 1 липня 2020р. становила 35,4 млн.грн.

У структурі загальної суми боргу на економічно активні підприємства припадає 79,9%, решта (20,1%) - на суб'єкти господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (підприємства-банкрути).

На 1 липня 2020р. основна частка загальної суми боргу припадала на підприємства промисловості (78,1%) та транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності (11%). При цьому 88,4% боргу утворено в містах Херсоні, Каховці та Новій Каховці.

У районному розрізі збільшення суми боргу протягом січня-червня п.р. відбулося у місті Херсоні (на 34,1%) та Бериславському (на 81,3%) і Скадовському (на 21,6%) районах. Зменшення суми заборгованості відбулося у місті Новій Каховці до 29,3%.

Станом на 1 липня 2020р. не мають заборгованості з виплати заробітної плати працівники підприємств м.Гола Пристань, Білозерського, Великолепетиського, Верхньорогачицького, Високопільського, Голопристан-ського, Горностаївського, Іванівського, Каланчацького, Каховського, Нижньосірогозького, Нововоронцовського та Чаплинського районів.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап