На Херсонщині заборонили ловити раків

На Херсонщині заборонили ловити раків
26 июля 2019 года.

Наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області від 26.07.2019 за № 197 - ОД "Про встановлення заборони на вилов річкових раків" введена заборона на лов раків у зв`язку з їх другою линькою.

Заборона на промисловий та любительській лов:
1) у нижній частині Каховського водосховища - з 10 серпня по 15 вересня;
2) у Дніпровсько-Бузькій естуарій системі - з 20 серпня по 20 вересня.

Протягом даного періоду раки скидають свій старий панцирний покрив. Поки новий покрив не затвердіє - вони можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже стають малорухливими.

За вилов раків під час заборони на порушника може чекати адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф - 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф - від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біресурсів).

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

Херсонський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення - прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії»: (050) 012-35-73.

Теги: раки
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап