На Херсонщині все менше хворих на гепатит С отримують лікування


30 марта 2018 года.

Спеціалісти Інституту аналітики та адвокації з'ясували чи вистачає українцям ліків від вірусного гепатиту С. У Херсонській області медичну допомогу отримали не всі.

Згідно з даними інфекційної лікарні ім. Г. І. Горбачевського, в регіоні зростає кількість хворих. У 2016 році зареєстрували 255 інфікованих, з них 103 потребували противірусного лікування, а отримали його 37 осіб.
Лікування від гепатиту С забезпечує держава. До регіонів препарати надходять у межах виділеної державою фінансової квоти. Крім того, медики щороку розраховують повну потребу свого регіону в ліках. На Херсонщині ці показники мають різні обсяги.

У 2015-2016 рр. вартість потреби Херсонської області була більшою від наданої квоти. - розповідає аналітик ІАА Олександр Ткаченко. - У 2015 році для лікування ВГС дозволили використовувати препарат Софосбувір, із яким пов'язують 95% виліковність гепатиту С. У нашому дослідженні ми порахували медикаментозну забезпеченість регіону.

За аналітичними розрахунками за 3 роки в Херсонській області мала зростати забезпеченість ліками. Але фактично медичну допомогу отримувало все менше людей. Спеціалісти вважають, що така розбіжність пов'язана з обсягом повної потреби в ліках. Її значення використали у розрахунках. Кожен регіон може визначати потребу по-різному, адже методика розрахунку носить рекомендаційний характер. Також великий вплив на аналіз сфери лікування гепатиту С має річне запізнення з поставками. Протягом 2014-2016 років ліки фактично надходили за квотою попереднього року.

Довідково: Дослідження здійснене у рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Новости по теме
Комментарии (0)