На Херсонщині триває природоохоронна акція «Первоцвіт - 2017»


9 марта 2017 года.

Державна екологічна інспекція у Херсонській області спільно з працівниками Національної поліції України, лісової охорони, представниками органів виконавчої влади, громадськими інспекторами з охорони довкілля та представниками засобів масової інформації активізували державний нагляд (контроль) за охороною, використанням та реалізацією рослин занесених до Червоної книги України та інших природоохоронних списків у весняний період 2017 року в рамках проведення щорічної природоохоронної акції «Первоцвіт».

Роботу зосереджено в місцях збору, транспортування та збуту рослин, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.

Держекоінспекція інформує, що за порушення Порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу занесених до Червоної книги України або таких, що охороняються відповідно до міжнародних договорів України передбачена відповідальність за статтею 88-1 КУпАП у вигляді штрафу на суму від ста до двохсот п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 - 3655 грн.) з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої.

Також нагадуємо, що за погіршення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі та пошкодження накладається штраф за статтею 90 КУпАП на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 - 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 - 850 грн.) з конфіскацією незаконно добутого.

Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини, занесеної до Червоної книги України, передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) - 62 грн.; шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. в залежності від виду, сон трава від 37 до 62 грн. в залежності від виду.

Державна екологічна інспекція у Херсонській області звертається до громадян з проханням відмовитись від збирання та придбання рослин, занесених до Червоної книги України. Збережемо навколишнє природне середовище разом!

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости