На Херсонщині терапію отримує третина ВІЛ-інфікованих


18 июня 2018 года.

В Інституті аналітики та адвокації дослідили скільки закупляли ліків для ВІЛ-інфікованих людей у 2014-2016 рр. Аналітики дійшли висновку, що препарати у Херсонській області доступні 3-ьом пацієнтам з 10-ти.

За інформацією від ЦГЗ у 2016 році в області на диспансерному обліку перебували 4 214 осіб. З них терапію отримали 1237 пацієнтів, тобто 29% ВІЛ-інфікованих. І кожного року у Херсонській області збільшується кількість хворих.

 Для лікування ВІЛ-інфікованих людей використовують АРВ-препарати. Ними регіони забезпечує держава. - розповідає аналітик ІАА Олена Дмитренко. - Щороку медики розраховують скільки ліків необхідно регіону - повну потребу, а держава надає фінансову квоту. На Херсонщині ці показники мають різні обсяги. Упродовж 3 років виділена квота, хоча і збільшилася, але все одно була менша за потребу.

Найбільша частка замовлення приходить на препарат Лопінавір/Ритонавір. Окрім цього, в області використовується ще 28 препаратів для лікування ВІЛ/СНІД.

За результатами дослідження за 2014-2016 роки, кількість препаратів у Херсонській області зменшилася від 73% до 39%. А антиретровірусну терапію весь цей час отримувало 30% ВІЛ-інфікованих. Така різниця може бути зумовлена затримками із постачанням ліків, зміною схем лікування, особистою прихильністю пацієнтів до АРТ препаратів. В ІАА вважають, для того, щоб забезпечити лікуванням більше людей необхідно вдосконалити систему збору потреби регіонів у препаратах та вирішити проблему з запізненням поставок.

Довідково: Дослідження здійснене у рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости