На Херсонщині сільрада віддала в оренду ділянку заповідника вартістю 6 мільйонів гривень


23 марта

Охоронна зона Чорноморського біосферного заповідника в Херсонскькій області має суворі обмеження щодо користування землею. Зокрема забороняється орання угідь, здійснення інших видів суцільного пошкодження ґрунтового покриву, застосування хімічних засобів захисту лісових та сільськогосподарських культур.

Однак, як виявила прокуратура Херсонщини, частина земельної ділянки в Чорноморському заповіднику розорена, засіяна та обробляється. Крім того, ділянка є фактично вільною від забудов, тому передача її в оренду можлива лише за результатами аукціону з дотриманням вищевказаних обмежень у користуванні.

Прокуратурою в інтересах держави заявлено позов щодо визнання недійсним рішення сільради та припинення оренди земельної ділянки площею 350 га вартістю понад 6 млн грн. Установлено, що в 2019 році на підставі рішення однієї з сільських рад Херсонщини підприємству передано в оренду строком на 49 років землю для сінокосіння та випасання худоби з урахуванням нерухомого майна на ділянці.

Під час проведення перевірки органами контролю встановлено, що земельна ділянка частково входить до заповідника. Реагуючи на такі обставини, прокуратура звернулась до суду з відповідним позовом. Господарським судом Херсонської області в справі відкрито провадження.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости