На Херсонщині розпочався зрошувальний період


15 мая 2017 года.

Міжгосподарські та внутрішньогосподарські зрошувальні системи херсонської області загальною площею 299,62 тис. га підготовлено до роботи.

Про це повідомив керівник Херсонського обласного управління водних ресурсів Ігор Андрієнко, передає прес-служба відомства.

«Наразі стан готовності державних міжгосподарських систем складає 100%», - зазначив Андрієнко.

Обласне управління водних ресурсів та його підпорядковані організації відзвітували про початок роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році. Так, 22 березня 2017 року здійснено пуск води у Північно-Кримський канал для затоплення рису та поливу сільськогосподарських культур; заповнена водою міжгосподарська зрошувальна мережа в зоні дії Каховської зрошувальної системи; з 7 квітня 2017 року здійснюється заповнення Краснознам'янського магістрального каналу; з 24 квітня поточного року розпочато роботу Головної насосної станції Інгулецької зрошувальної системи для проведення поливів сільськогосподарських культур господарствами Білозерського району, Дніпровського району м. Херсона.

Зазначається, що наразі заповнення меліоративної мережі вже практично завершено, згідно із заявками водокористувачів. Усі точки водовиділу знаходяться в технічно справному стані та готові до подачі води.

Андрієнко зауважив, що протягом 2017 року заплановано укласти близько 880 договорів про надання послуг, пов'язаних із подачею води на полив сільгоспкультур. Станом на 26 квітня 2017 року укладено вже більше 95% договорів.

Він додав, що спеціалістами інформаційно-дорадчих служб управлінь водного господарства облводресурсів протягом поливного сезону поточного року будуть визначатись наявні вологозапаси у ґрунті та надаватимуться рекомендації аграріям щодо термінів і норм поливів сільськогосподарських культур.

У 2017 році аграріями області планується проведення поливів сільськогосподарських культур на площі 300,2 тис. га. Перші поливи розпочато у першій декаді квітня поточного року. Станом на 26 квітня всього по області вже полито 5,6 тис. га, в тому числі 2,5 тис. га - краплинним зрошенням.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап