На Херсонщині планують побудувати космодром

На Херсонщині планують побудувати космодром
16 октября 2019 года.

В Україні збираються побудувати космодром. Про це заявив голова приватної компанії з Дніпра Space Logistics Ukraine Дмитро Легеза, зауваживши, що вже обрали оптимальну локацію у Херсонській області. Стартову вартість проекту оцінили в 50 млн доларів. Юридична консультантка компанії Space Logistics Ukraine Марія Карпачова в ефірі Радіо Промінь розповіла про ймовірну реалізацію проекту.

"Побудова стартового майданчика - це складний науковий й технологічний процес. І моє керівництво це усвідомлює, саме тому ми провели науково-дослідну роботу з метою визначення економічних, технічних, юридичних, екологічних та балістичних параметрів. Крім того, у цьому проекті необхідно розраховувати й визначати клас ракет й корисного навантаження, які запускатимуться, а також вибудувати економічну модель не просто цього об'єкту наземної інфраструктури, а космічної галузі загалом", - зазначила Марія Карпачова.

Юристка зауважила, що "такі рішення не приймаються без участі держави. По-друге, цей проект заслуговує на те, щоб реалізуватись у форматі державно-приватного партнерства".

Проект не буде розташовуватись на заповідних зонах Херсонщини.

"Херсонська область - велика. Ми не маємо наміру якимось чином торкатися заповідних зон. Зі свого боку, ми не заявляли, що конкретно визначений майданчик і на ньому зараз буде будівництво. Такі рішення приймаються у тандемі з відповідними органами. Але науково-дослідна робота проведена, найближчим часом ми представимо її результати, і за цими результатами будемо спілкуватися і з державою, і з інвесторами, аби це реалізовувати", - сказала Карпачова.

Представниця Space Logistics наголосила, що проект є перспективним з економічної точки зору.

"Мова йде про легкі ракети. Якщо говорити про доцільність, то зараз спонукати до розвитку космічного туризму ми не маємо такого наміру, але, так чи інакше, у нашої держави є необхідність у своїх супутниках на орбіті для того, аби наші військові отримали "очі й вуха" з безпекової точки зору, для того, аби певні спостереження велися в аграрній галузі для забезпечення її сталого розвитку, для того, аби проводити певні метеорологічні дослідження. Тобто це має фактори економічної обґрунтованості. У тандемі з державою треба визначати, що саме потрібно запускати з України, і тоді аналогічні послуги ми зможемо запропонувати і для тих, хто буде мати бажання орендувати наш майданчик для свої пусків. Це ще один пункт для поповнення казни й бюджету", - пояснила вона.

Верховна Рада 2 жовтня ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект, який дозволяє приватним компаніям вести космічну діяльність, зокрема і запускати ракети в космос. У пояснювальній записці йдеться, що ухвалення законопроекту забезпечить створення конкурентного середовища для розвитку поряд із держсектором космічної галузі також і підприємств приватної власності та сприятиме залученню інвестицій у космічну галузь України.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости