На Херсонщині фермер вироблятиме органічний мед

На Херсонщині фермер вироблятиме органічний мед
16 сентября 2019 года.

Засновник фермерського господарства «Таврійський пасічник» (Херсонська область), голова Асоціації бджолярів краю Юрій Лавриненко готує пакет документів та експертиз для постачання органічного меду.

Про це повідомляє «Новий День».

За словами Юрія Лавриненка, «паперова» стадія обійдеться недешево - близько 50 тис. грн, не рахуючи витрат часу. Натомість попит гарантовано: оптові фірми, котрі постачають товар до численних мереж українських магазинів органічних продуктів, готові забирати такий мед хоч зараз. При цьому, по ціні, у півтора рази вищій, ніж пропонують за такий самий, екологічно чистий «нектар», але...без супровідних папірців.

«Пасіки на Херсонщині переважно «мандрують», переміщуючись за цвітінням певних видів рослин-медоносів, у тому числі культурних. А ми знаємо, що для їх обробки аграрії використовують хімікати, які потрапляють і в мед. Тож така продукція органічною вважатися не може. Натомість у мене пасіка стаціонарна, і мед бджоли беруть з різнотрав'я по лісових галявинах - спеціально для цього орендував двадцять гектарів поля та акацієвих насаджень. Тож накачати за сезон 5-10 тонн меду без жодних сторонніх домішок з моїх 200 вуликів - цілком реальна задача», - додав пасічник.

Теги: мёд
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап