На Херсонщині 208 платників екологічного податку мають порахувати викиди двоокису вуглецю


8 мая 2019 года.

За інформацією спеціалістів управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі станом на 01.05.2019 року в області 208 платників екологічного податку здійснюють викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення.

З 1 січня 2019 року ставка екоподатку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення складає 10 грн. (замість 0,41 грн. у 2018 році) Відповідні зміни внесено до п. 243.4 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Водночас розширено перелік суб'єктів, які не є платниками такого податку. До них відносяться суб'єкти господарювання, зазначені у п. 240.1 ПКУ, які здійснюють викиди двоокису вуглецю в обсягах менше ніж 500 тонн за рік (п. 240.7 ПКУ).

У випадку перевищення річного обсягу таких викидів 500 тонн на рік, такі суб'єкти зобов'язані зареєструватися платниками податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Крім того, вони мають скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити екологічний податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення.

Тож платникам екологічного податку, у яких у 2019 році розрахунковий сумарний обсяг викидів за всіма стаціонарними джерелами двоокису вуглецю не перевищує граничний обсяг викидів 500 тонн необхідно:
- подати до контролюючого органу за місцем знаходження стаціонарного джерела забруднення заяву про відсутність у звітному році об'єкта оподаткування викидів двоокису вуглецю;
- до заяви обов'язково додати розрахунок оцінки обсягів викидів двоокису вуглецю на 2019 рік.

Теги: налоги
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап