На дільниці готові прийти 83% виборців, але у списках себе перевірили 18%


13 марта

83% українців у тій чи іншій мірі декларують свою готовність взяти участь у виборах президента 31 березня 2019 року.

Про це свідчить опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведене 1-7 березня.

Серед симпатиків усіх рейтингових кандидатів готовність проголосувати висловлюють близько 80% опитаних.

Відносно нижчий рівень мобілізації спостерігається серед наймолодших вікових груп (18-25 і 26-35 років) та у Києві.

Майже 2/3 опитаних заявили, що завжди беруть участь у виборах, 22% голосують "майже завжди", а 4% респондентів голосуватимуть уперше. 10% майже ніколи або ж взагалі ніколи не голосують (найбільше таких серед наймолодших респондентів та мешканців Києва).

Також 2/3 респондентів висловили найвищий рівень упевненості, що прийдуть на вибори. Відносно менше таких респондентів серед наймолодшої вікової групи 18-25 років (46%) та тих, хто ще вагається із вибором (64%).

Серед тих, хто "завжди голосує" на виборах, таких понад 80%. Серед тих, хто майже завжди бере участь у голосуванні, - 42%, а серед тих, хто голосуватиме уперше, - 55%.

Цікаво також, що 82% точно знають, де знаходиться їхня виборча дільниця. Лише 18% опитаних станом на початок березня перевіряли наявність свого прізвища у списку виборців.

44% опитаних заявили, що зазвичай голосують зранку - з 8 до 12 години. 22% - переважно голосують з 12 до 15 години, 10% - з 15 до 18 години і лише 5% - після 18 години.

У ранковий час люблять йти голосувати переважно найстарші виборці, натомість молодь надає перевагу обідньому та післяобідньому періоду.

У регіональному розрізі відносно більше тих, хто голосує зранку серед мешканців південних та центральних регіонів, а також Донбасу, тоді як на Галичині відносно більше тих, хто голосує між 12 та 15 годинами.

Серед тих, хто зазвичай голосує на виборах, більшість робить це зранку - і найбільше таких серед виборців Тимошенко, Бойка та Ляшка.

Лише третина опитаних готові простояти в черзі на дільниці більше однієї години. Третина готові чекати в черзі до півгодини, ще кожен п'ятий - до години.

Найбільш "стійкий" виборець - на сході, півночі та на Галичині, серед найстарших опитаних, виборців Вілкула та Бойка. А симпатики Зеленського, Ляшка й ті, хто не визначилися, висловили найменшу готовність довго стояти в черзі, щоб віддати свій голос.

74% опитаних готові пожертвувати відпочинком задля того, щоб проголосувати на виборах, а 16% - радше проведуть час із друзями і не підуть на вибори, якщо доведеться обирати.

Соціологи "Рейтингу" опитали 5000 осіб віком від 18 років за методом face-to-face інтерв'ю. Помилка репрезентативності - до 1,5%.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина