Моряки та політв

Моряки та політв
7 сентября 2019 года.

Сьогодні, 7-го вересня, 11 українських політв'язнів та військовополонені моряки нарешті повернулися додому. В тому числі режисер Олег Сенцов - до останньої миті про нього не було відомо точно, і адвокати відмовлялися відповідати на питання журналістів. Прилетів і мешканець селища Новоолексіївка Херсонської області Едем Бекіров, якого ще 27 серпня суд випустив із СІЗО в Сімферополі, проте родичі не знали, де він.

Серед інших три моряки, уродженці та мешканці Херсонщини.

Це Віктор Безпальченко, Михайло Власюк, та Сергій Чуліба.

Безпальченко - старший матрос рейдового буксиру "Яни Капу" був серед тих, кого в 2014 році російські військові блокували на озері Донузлав, щоб українці перейшли на їхній бік. Тоді хлопець був у команді з іншим моряком, земляком  - Сергієм Чулібою, з яким через 5 років разом потрапить у полон.

Сергій Чуліба - механік рейдерського буксира "Яни Капу". До анексії Криму служив на катері "Херсон", де в березні 2014 був серед моряків, оточених росіянами в озері Донузлав.

Михайло Власюк - родом із Мар'янівки Каховського району.

Також сьогодні до своїх родин повернулися Володимир Балух, Станіслав Клих, Олександр Кольченко, Роман Сущенко, Олексій Сизонович, Павло Гриб, Євген Панов та Артур Панов, а також 24 військовополонених моряка, захоплені в листопаді минулого року біля Керченської протоки.

Інформація про те, що моряків, а також невідому кількість інших в'язнів, скоро звільнять, з'явилася ще в середині серпня. Кілька разів були фальстарти - зокрема, коли новопризначений генпрокурор Руслан Рябошапка перепостив повідомлення співробітниці АР Ганни Ісламової про те, що обмін вже почався.

Фото: Сергей Стерненко

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина