Луценко про заставу Мангеру: Оцінка людського життя – цинічна і неприйнятна для правової держави


28 февраля 2019 года.

Генпрокуратура сподівається на законне рішення під час сьогоднішнього розгляду апеляції щодо запобіжного заходу Владиславові Мангеру. Адже, за законом, особу, яку підозрюють в організації вбивства, залишають під вартою. Натомість застава у 2,5 мільйона гривень - цинічне оцінювання людського життя, яке є неприйнятним для правової держави.

Про це під час звіту на ранковому засіданні Верховної Ради, яке транслював телеканал ZIK, розповів Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Він зазначив: більшість із п'яти затриманих за підозрою у виконанні вбивства активістки Катерини Гандзюк йдуть на контакт зі слідством. Тож запобіжний захід у вигляді тримання під вартою було обрано лише двом із них - Торбіну та Грабчуку. Водночас, прокуратура оскаржує запобіжний захід Владиславу Мангеру, якого підозрюють у замовленні вбивства активістки. Йому присудили перебування під вартою з правом внесення застави у майже 2,5 мільйона гривень.

«Ми наполягаємо, що чинне законодавство України не передбачає для особи, яка підозрюється в організації вбивства будь-якого запобіжного заходу, окрім тримання під вартою. Вважаємо оцінювання людського життя цинічним і неприйнятним для правової держави», - наголосив Луценко.

Він переконаний: під час сьогоднішнього розгляду апеляції прокуратура сподівається на законне рішення про тримання під вартою Мангера. Мовляв, підозри правоохоронних органів є повністю обґрунтованими.

«Та слідство має проблеми щодо цього і тисяч інших справ по вбивству. Найперше - згідно минулорічного рішення ВР, тепер навіть по вбивствах для проведення експертиз необхідно отримати припис суду. Для цього слідчі стоять в чергах, часом по декілька тижнів. Це, звичайно, не сприяє слідству», - розповів Генпрокурор.

Ще однією проблемою, за його словами, є те, що правоохоронні органи не мають права затримувати підозрюваного у замовлені вбивства, навіть, якщо є очевидні докази, «знайдені у його помешканні». Можуть лише «запрошувати» до суду, якщо затримання відбулось не через кілька годин після здійснення самого злочину.

«Звичайно, це абсурд», - підкреслив Луценко.

Третьою проблемою, за його словами, є оголошення підозрюваних у міжнародний розшук.

«На розгляд народних депутатів було внесено законопроект про заочне засудження, який врегульовує проблему з Інтерполом. Ця організація не виставляє «червоні картки» розшуку, поки в України не буде поняття заочного арешту. Наше поняття про привід до суду для обрання запобіжного заходу не розглядається Інтерполом. Відповідно, підозрювані навіть у найважчих злочинах не виставляються у міжнародний розшук. Я просив би врахувати ці три проблеми і врегулювати у законодавчому порядку», - підкреслив Юрій Луценко.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура оголосила підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру.

Правоохоронці провели обшуки за місцем його проживання.

15 лютого суд обрав запобіжний захід Мангеру у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави у 2 млн 497 тис грн. Цю суму за голову Херсонської облради вніс його адвокат Дмитро Ільченко. Тож уже того дня Мангера звільнили із СІЗО, а через кілька днів він вийшов на роботу.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости