Квартири "кращим" людям Херсону безкоштовно

Квартири
9 марта 2016 года.

Начальник відділу обліку та розподілу житла ХМР Сластеніна М.Б. виділила соціальні квартири прокурору м. Херсон Поддубинському Б.В та судді Ємленіновій З.І.

Через "руки" начальника відділу обліку та розподілу житла ХМР Сластєніної М.Б. за більш ніж десятирічну кар‘єру пройшли сотні квартир соціального житла. Зараз можна підтвердити, що вона виділила соціальні квартири прокурору м. Херсон Поддубинському Б.В та судді Ємеленіновій З.І., ціна яких на ринку житла м. Херсон досягає приблизно 1 418 000 грн.

СУТЬ СПРАВИ:

Історія вчить нас, що після кожної революції в будь-який час і в будь-якій державі відбувається контрреволюція. Виходячи з цієї простої закономірності, якщо назвати революцію - революцією гідності, то слід чекати революції не гідності. Учасники контрреволюції всім відомі - це система геть корумпованої держави, проти якої ми боролися, виходячи на центральні площі міст України, а так само міцно пов'язаний з нею великий бізнес, які часто є єдиним цілим. Боюся вам зізнатися, але, здається, ми вже в другій стадії цієї закономірності! На жаль, Херсон, як, можливо, найбільш патріотичне місто півдня України не випадає з цієї втомленої парадигми і теж відчуває на собі всі принади повернення вседозволеності і безкарності чиновників. Не будь система системою, не працювала б вона на благо самій собі і на принципах взаємодопомоги. Саме про це я і хочу вам розповісти в своєму невеликому розслідуванні.

В останні кілька місяців в Херсоні спостерігається низка гучних відновлень скандальних чиновників, одна з них - Марина Борисівна Сластєніна, у кращі часи, а саме з 2002 по 2014 року - начальник відділу обліку та розподілу житла Херсонської міськради.

Не багато і не мало, але Марина Борисівна 12 років вершила долі тих, хто претендує на безоплатне користування і приватизацію комунального житла - квартир і кімнат в гуртожитках. Внаслідок ініційованого новою начальницею управління - Войтенко М. П. розслідування виявилися десятки випадків приховування Сластеніною М.Б. вільного житла від свого безпосереднього начальника - мера міста Херсона.

Одного разу чиновницю разом з її заступницею навіть затримували «на гарячому» на отриманні хабаря, але відповідальності їй вдалося уникнути, оскільки заступниця взяла всю провину на себе.

Система корумпованої влади працює таким чином, що отримують привілеї тільки обрані - самі гвинтики цієї влади. Квартира при нинішньому економічному становищі нашої країни - дуже велика розкіш. Так, наприклад, на 2014 рік середній рівень доходу населення в Херсонській області становив 2625,75 грн. При середній вартості квадратного метра житла від 408 $ до 890 $, не складно порахувати, скільки десятків років знадобиться, щоб заробити на квартиру чесною працею. Із зарплатами чиновників - і того довше.

Одна з найгучніших справ зі згадуванням прізвища Сластєніна, прогриміло в кінці її 12-річного кар'єрного шляху, а саме, в кінці 2014 року, місцеві ЗМІ тоді розповідали про виділення квартири площею 52,4 м2 міському прокурору Поддубинському, який пропрацював півроку в Херсоні і без того володіє цілою колекцією квартир, виходячи з його декларації за 2013 рік.

 

Прокурору Поддубинському Марина Сластєніна виділила квартиру з числа тих, що були в найкращому стані, з ремонтом і побутовою технікою. Ці квартири, за адресою вул. Смольна, буд. 132а, в будинку, який був реконструйований інвестором ТОВ «Таврійська будівельна компанія».

Міськрада в зв'язку з аварійністю будинку відселила мешканців 22 квартир в нове житло, попередньо куплене під ці цілі.

Інвестор же в свою чергу, реконструював два під'їзди аварійної будівлі, і відповідно до розподільної відомості, затвердженої рішенням Херсонського виконкому №86 від 16.04.2013 р, квартири були розподілені наступним чином: 17 квартир дісталися інвесторам, 2 - ТОВ «Таврійська будівельна компанія» та 4 - виконавчому комітету.

Таким чином, у розпорядження Сластєніної потрапили 4 квартири.

Одну з них - №28 вона успішно передала прокурору-колекціонерові Поддубинському, згідно з ордером №158 від 21.08.2014 р, який, нагадаю, не стояв десятки років в черзі на отримання житла та який точно не потребує поліпшення своїх умов життя, володіючи і без того декількома квартирами.

Друга квартира - №29 дісталася людині з черги - чорнобильцю Шибаєву В. В., відповідно до ордеру №22 від 04.0.2013р.

Третю з квартир отримала суддя Ємленінова З.І. - 20.02.2014, через кілька днів після написання заяви про власне звільнення. 

Суддя фактично погіршила свої житлові умови, показавши у своїй декларації за 2013 рік 25,85 м2 загальної площі своєї старої квартири. Хоча насправді площа цієї квартири дорівнює 51,7 м2 виходячи з реєстру нерухомого майна. 

Таким чином, в лютому 2014 року, суддя Ємленінова З.І. з подачі Марини Сластєніної, стала щасливою власницею нової квартири загальною площею 58,1 кв. м. 

Найцікавіша доля у останньої з чотирьох квартир! Спочатку з неї виселили в нове житло пана Панасюка М.К. Натомість йому дали квартиру за адресою: Кіндійське шосе, 26, кв. 157.

Тим часом, відремонтована квартира №27 по вул. Смольний, 132а пустувала, залишаючись з червня 2013 року, згідно з наведеними вище документами, в розпорядженні Сластєніної М.Б. Тобто вона знала про існування цієї вільної квартири, але не показувала її в звітах міському голові, виходячи з того, що з 16.04.2013р по 31.12.2014р ніхто не був заселений в цю квартиру.

Звільнена 31.12.2014р, Марина Борисівна, мабуть, так і не встигла розподілити її «потрібній людині».

Варто згадати, що в цей час, за станом на 01.01.2014р на черзі перебувало:

1. У списках загальної черги: 2377 сімей;

2. У списках громадян, які користуються правом першочергового отримання житла - 758 сімей.

3. У списках громадян, які користуються правом позачергового отримання житла - 356 сімей.

У число цих сімей входять учасники бойових дій, учасники війни, багатодітні сім'ї, одинокі матері, інваліди війни та сім'ї загиблих воїнів, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, сироти та інші пільгові категорії громадян. Такі дані надав Херсонський міськвиконком за інформаційним запитом.

Тобто, за півтора року чиновниця не вважала жодного з громадян, які перебувають на квартирному обліку, гідним оселитися в цій квартирі. До слова, вартість подібної квартири на сайті оголошень варіюється від 25 000 $ до 42 000$.

Зрештою, остання з чотирьох квартир була розподілена в 2015 році учаснику Великої вітчизняної війни нової начальницею Управління обліку, розподілу та приватизації житла Войтенко М.П. тільки після проведення вищезгаданого розслідування (ордер № 8 від 13.11.2015 р).Так як за час роботи Сластєніної М.Б. офіційний облік вільного житла в місті не вівся, така інформація була тільки в її особистому розпорядженні, яку вона, до речі, забрала з собою разом з печаткою після звільнення з посади.

Таким чином, приховування Сластєніною М.Б. інформації про наявність вільного житла прямо свідчить про обман чиновником Херсонського міського голови і нанесенні значних збитків інтересам територіальної громади шляхом нерозподіленого вільного житла, при знаходженні в черзі на його отримання великої кількості громадян.

У даних діях можна угледіти ознаки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України, зокрема, ст. 364 - зловживання владою або службовим становищем, ст. 191 - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також ст. 368 - Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

СУМНИЙ ФІНАЛ ІСТОРІЇ

Відновила на посаді Сластєніну після її звільнення - суддя Стамбула Н.В., яка за підсумками розслідування, фігурувала в низці справ по зміні особових рахунків власників нерухомості, тобто зміну власників через суд. З 01.02.2016 Слестєніна М.Б. знову приступила до виконання своїх обов'язків.

Як стало відомо з особистої розмови з одним із співробітників прокуратури, який побажав залишитися невідомим, за даним фактом тільки недавно відкрито кримінальне провадження Службою Безпеки України. Результати роботи СБУ у цій справі поки невідомі, але залишається сподіватися на краще, перечитуючи списки виділених квартир працівникам СБУ, прокуратури і МВС за 12-річну кар'єру Марини Борисівни. Рука руку миє.

ЮРИДИЧНА ЧАСТИНА СПРАВИ:

ЗВЕРНУЛИСЯ до НАБУ з клопотанням про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та початку досудового розслідування.

Автор: Олександр Савич
Джерело:  Антикорупційний портал

Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости

    шипшина