Концепція енергоефективності потребує комплексного впровадження, - Дмитро Бутрій


16 февраля 2021 года.

Сьогодні під час брифінгу перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій розповів, що до ефективного регіонального розвитку та плідного міжнародного партнерства слід залучити кращі європейські практики - і зосередити увагу на термомодернізації будинків.

"Під час Всеукраїнського Форуму "Україна-30. Платіжки" Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов розповів, що у структурі платіжки витрати на оплату послуг з теплопостачання займають 70% в опалювальний сезон, тому питання зменшення розміру цього платежу для українських родин за рахунок скорочення споживання теплової енергії та енергоефективність в цілому є стратегічним пріоритетом", - зазначив Дмитро Бутрій.

Також він додав, що для реалізації цього завдання слід підходити комплексно, адже це довготривалий процес. Це і утеплення стін, і встановлення індивідуальних теплових пунктів та погодних регуляторів, і звичайно ж встановлення будинкових лічильників теплової енергії. Ці заходи дозволять значно скоротити обсяги споживання енергії у будинку і, як наслідок, зменшити цифри в платіжці.

Так, в Україні вже діє урядова програма "Теплі кредити", яка дозволяє мешканцям ОСББ економити на оплаті комунальних послуг до 50%. Нею вже скористалися чимало ОСББ, які зробили свої будинки енергоефективними.

Крім цього, до реалізації програми з енергоефективності залучаються і міжнародні партнери. Європейський інвестиційний банк виділив кредит у розмірі 300 мільйонів євро у рамках програми "Енергоефективність громадських будівель в Україні". А ЄС всебічно сприяє підвищенню енергоефективності в Україні як у громадських, так і в житлових будинках.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости