Керівники Херсонських ОТГ відвідали Люблін з метою вивчення найкращих практик


3 июля 2018 года.

Протягом 24-29 червня за підтримки програми U-LEAD з Європою керівники Херсонських ОТГ та директор Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Сілюкова відвідали Люблін (Польща) з метою вивчення найкращих практик надання житлово-комунальних послуг у контексті впровадження реформи децентралізації.

Реформа децентралізації відкриває нові можливості для розвитку громад в Україні, наші європейські партнери, зокрема Польща (Люблін), розпочали цей процес набагато раніше і готові ділитися своїм досвідом. З 24 по 29 червня голова Станіславської ОТГ Володимир Желуденко, голова Білозерської ОТГ Антоніна Чередник, голова Бехтерської ОТГ Михайло Бурак, голова Каланчацької ОТГ Володимир Зінчук, в.о. старости Долматівської ОТГ Сергій Зуденков (Добропільський старостинський округ), Директор КП «Великокопанівське» Лариса Самойлова, директор Херсонського ЦРМС Оксана Сілюкова прийняли участь у зустрічах з керівництвом місцевих Гмін та відвідали їх комунальні заклади - завод з сортування відходів у Гміні Рокитно, системи очистки стічних вод у Гміні Немце, окрема станція збору, очищення, стічних вод та станції водопостачання у Гміні Острувек.

З того досвіду, що я побачив, розумію яку важливу роль грає впровадження ефективного законодавства. Наприклад, по збору сміття ми поки що не можемо зробити того, що досягла Польща. Вони навели порядок з приводу цього питання 4 роки тому завдяки закону, в якому говориться, що людина продукує сміття протягом своєї життєдіяльності, тому має за це платити. Цей досвід був мені цікавий і правильний, сподіваюсь ми зможемо це впровадити швидше за своїх сусідів. Як нам говорили під час візиту «ми йшли до успішного впровадження реформ більше 20 років, а ви розпочали свою роботу тільки кілька років тому. Наша мета показати наші здобутки для того, щоб ви пройшли цей шлях мінімум в два рази швидше, - поділився враженнями після поїздки голова Станіславської ОТГ Володимир Желуденко.

По-перше, хотіла б подякувати організаторам за можливість побачити реформи в дії в Європі. По-друге, хоч ми на місцях і пересікаємось з колегами, але ця поїздка більше нас згортувала і дала зрозуміти, хоч ми і різні, але маємо багато спільного. Під час поїздки мене вразили Гміни, презентації інвестиційних проектів, пов'язаних з підвищенням енергоефективності адміністративних громадських (державних) та приватних житлових будинків. А також правили враження моделі управління бюджетом на місцях. Щодо функціонування навчальних закладів - садочків та шкіл, поляки дуже доцільно оптимізують ресурси, нам є чого повчитись. Сподіваюсь на подальшу співпрацю з представниками Люблінських Гмін, - поділився враженнями після поїздки голова Білозерської ОТГ Антоніна Чередник.

 

Теги: люблин
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап