Карл Стурен незаконно будує електростанцію “Мирненська”

Карл Стурен незаконно будує електростанцію “Мирненська”
18 декабря 2018 года.

Вітрова електростанція «Мирненська», яка швидкими темпами, без дотримання вимог законодавства та з кричущими порушеннями будується в Каланчаку на Херсонщині, напряму пов'язана з одіозним шведським підприємцем Карлом Стуреном. Адже інвестором будівництва виступає ТОВ «Віндкрафт України», одним із засновників якої і є Стурен.

Кричущим є той факт, що частина ділянки, на якій ведеться будівництво, призначена для ведення особистого селянського господарства. Проте за законом забудова повинна здійснюватися виключно в межах її цільового призначення. Тобто будівництво тут електростанції - незаконне. Крім того, дозвіл надано для будівництва станції, потужністю в 75,6 МВт. Але фактична потужність ВЕС буде більшою, ніж удвічі - 163 МВт.

Ба більше, згідно з інформацією Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), тут споруджується об'єкт із незначним наслідками впливу на довкілля. Однак до такої категорії об'єкти можуть бути віднесені лише за умови позитивного висновку Мінекології або Департаменту екології ОДА.

Але все ж таки, як Карл Стурен отримав "добро" на будівництво? Дуже просто. На святковому відкритті будівництва були присутні почесні гості, серед яких - Олексій Кудрявцев - звільнений кілька днів тому голова ДАБІ. Нагадаємо, що ДАБІ - центральний орган влади, який здійснює контроль та нагляд за дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, держстандартів і правил та надає дозволи на будівництво.Карл Стурен, Олексій Кудрявцев та Андрій Гордєєв на відкритті «Мирненської» ВЕС

Варто відзначити, що Кудрявцева називають людиною, що розвела у очолюваному нею відомстві небачену корупцію і побори. Для прикладу - нещодавно голова ДАБІ Херсонщини Сергій Циклинський прогорів на хабарі. Про це повідомляв Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Чиновник не пробув на посаді навіть місяця. Разом зі спільниками він вимагав і отримав 4500 доларів за погодження документації. Корупціонером також виявився і головний інспектор ДАБІ в Херсонській області - Владислав Вакуленко. Ба більше, затриманийВакуленко зізнався у змові з очільником ДАБІ Кудрявцевим. За домовленістю з посадовцями головного офісу ДАБІ, передавав їм кошти, одержані корупційним шляхом. Очевидно, в якості плати за це керівництво ДАБІ закривало очі на такі махінації.

Теги: стурен
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости