Каховські чиновники знехтували законами заради компромісу


5 июля 2018 года.

Затвердження на посаді заступника міського голови Каховки з гуманітарних питань депутата міськради від «Опозиційного блоку» Олега Потоскуєва супроводжують грубі порушення чинного законодавства.

З порушення антикорупційного законодавства почався новий кар'єрний зліт голови депутатської фракції «Опоблоку» Каховської міськради Олега Потоскуєва. 27 червня на сесії його одноголосно колегами з усіх представлених в міськраді партій - у т. ч. БПП «Солідарність» «Батьківщини» і «Самопомочі» - було затверджено заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. Хоча він ще до початку цієї сесії новопризначений посадовець мав подати декларацію майнового стану особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік. Проте навіть 2 липня, на п'ятий день після затвердження на посаді, вона в Єдиному державному реєстрі декларацій так і не з'явилася. Це є порушенням ст. 25 ЗУ «Про державну службу» і ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції».

Саме призначення Потоскуєва було дуже дивним. Прийняття цього рішення не супроводжували гучні скандали і безкінечні зриви в роботі сесії міськради, як це колись було при обговоренні кандидатів на посаду заступників міського голови податківця Сергія Заруденця і місцевої активістки Галини Захарченко. Кілька останніх сесій взагалі проходять в атмосфері цілковитого порозуміння з представниками колишніх ворожих таборів. Ніби і «Самопоміч», і «Опоблок», і «Батьківщина» примирилися з колегами з БПП «Солідарність» і колись «ненависним» їм міським головою Андрієм Дяченком. Цей мир запанував після того, як депутати знайшли спільну мову при розподілі бюджету.

Незадовго до призначення Потоскуєва з функціональних обов'язків цього застцпника прибрали частину повноважень. Попри те, що даний заступник міського голови відповідає за гуманітарну сферу, відповідно до структури міськради та її виконавчих органів цій посаді залишили в підпорядкуванні відділи молоді, спорту, культури, у справах дітей та управління соцзахисту, вилучивши відділ освіти. Та й саме затвердження Потоскуєва заступником відбулося тоді, коли його попередника Володимира Федченка ще не було звільнено.

- Лише 2 липня мене ознайомили з розпорядженням про моє звільнення з 30 червня п. р., хоча й не виплатили належні мені гроші. Але станом на 27 червня я ще перебував на цій посаді, - розповів він «Новому дню».

Далі - більше. Іншим рішенням міської ради від 27 червня було зменшено кількісний склад виконавчого комітету міськради з 15 до 13 осіб. Як уточнила секретар міськради Ірина Гончарова, з виконкому вивели звільненого Володимира Федченка і головного інженера ПрАТ «Чумак» Володимира Зюмкіна.

- Міськрада вирішила не включати нового заступника Олега Потоскуєва до складу виконавчого комітету і залишити його депутатом, - пояснив Андрій Дяченко.

За його словами, Потоскуєв приступить до виконання обов'язків мого заступника протягом 7-10 днів. На питання, чому саме вирішено обрати представника «Опоблоку», Андрій Дяченко відповів так: «За законом пропонувати кандидатів на заступника міського голови може виключно міський голова. Для мене це було наслідком компромісу. Воювати дуже легко, але від війни всі втомилися. Зрештою, я представляю не лише [інтереси] Блоку Петра Порошенка, а й всього міста. Аби ми відійшли від суперечок, рухались уперед і мали більше позитиву, було вирішено саме так. А час покаже - принесе це рішення користь місту чи ні».

Яким рішенням міськрада вирішила залишити Потоскуєва депутатом залишилося загадкою. Але навіть якщо воно й існує в природі, то таке рішення є незаконним. Про що свідчать навіть ті закони, на які посилаються в рішенні про призначення Олега Потоскуєва заступником міського голови.

Згідно зі статтею 51 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» заступник міського голови за посадою є членом виконавчого комітету ради, тому на нього поширюються вимоги щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою або діяльністю, встановленими цим же законом. Тобто Олег Потоскуєв як заступник міського голови не має права бути депутатом міської ради.

Більше того: з 27 червня Потоскуєв, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» фактично не є депутатом, бо з моменту затвердження його на посаді заступника «повноваження його як депутата міськради припиняються достроково без прийняття відповідного рішення міськради». Вищевказана позиція міститься навіть у роз'ясненні Національного агентства з питань державної служби України від 13 квітня 2002 року.

Посилання на вищевказані норми ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» містяться і в регламенті виконавчого комітету міськради, затвердженому 18 січня 2011 року. Виходячи з цього, вже найближчим часом депутатській фракції «Опоблоку» міськради потрібно обрати собі нового голову і прийняти до своїх лав наступного у партійному списку за черговістю кандидата в депутати. За даними Центрвиборчкому, ним має стати голова Каховського міського товариства воїнів-інтернаціоналістів Наталя Скін.

Однак, судячи зі слів голови міської виборчої комісії Ольги Савельєвої, цього робити наразі ніхто не збирається. «Якщо Потоскуєв зніме з себе повноваження депутата і мені дадуть цю інформацію, тоді на сесію міськради буде виноситися це питання, не раніше. Це не мої повноваження, і не я їх вирішую», - прокоментувала вона «Новому дню».

«НД» попросив її аргументувати свою позицію посиланням на відповідний закон. «Я вам не буду давати консультації. Відкривайте і читайте, будь ласка, - відрізала Савельєва. - Це не моя компетенція вас консультувати. Я приймаю рішення лише коли хтось складає повноваження депутатів, це вирішують вони самі. А я лише заводжу їх і виводжу. Все».

Олег БАТУРІН.

Теги: каховка
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина