Каховка проґавила шанс отримати грант на модернізацію ЦНАПу


19 ноября

Каховська міська рада втратила можливість отримати європейський грант на модернізацію та інституційну підтримку діючого ЦНАПу. Про це розповіла радниця з муніципальних послуг Херсонського центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Гуцоляк.

- Від керівництва міста вимагалось лише надати приміщення, яке б повністю відповідало критеріям програми «U-Lead з Європою». Вони не змогли або не захотіли цього зробити. Прикро, що у керівництва Каховки не було політичної волі модернізувати свій ЦНАП. Нам дуже шкода, - коментує Оксана Гуцоляк.

За її словами, діючий у Каховці ЦНАП не відповідає сучасним вимогам. Попри те, що він розташований на першому поверсі комунального готелю «Таврія», його приміщення не має доступу для людей з обмеженими можливостями. Також у ньому нема місця для розташування додаткових робочих місць адміністраторів.

- Каховський ЦНАП сьогодні не може надавати адміністративні послуги в повному обсязі та в якісних умовах. Нам можуть сказати, що зараз там нема інвалідів, але це не означає, що завтра хтось із них туди не приїде. Навіть якщо є хоча б одна така людина, влада мусить створити для неї всі умови для отримання публічних послуг. Крім того, у Каховці повинна бути певна кількість адміністраторів у ЦНАПі. Якщо це громада на 4 тисячі населення, то 3-5 робочих місць буде достатньо, але не для такого великого міста. В рамках нашої програми міськрада могла б отримати необхідну допомогу для створення додаткових робочих місць у ЦНАПі, комп'ютерну техніку та устаткування, меблі та інституційну допомогу. Але для цього потрібно було підшукати інше пристосоване приміщення. Чомусь керівництво міста так і не спромоглось цього зробити, - констатує Оксана Гуцоляк.

Радниця Херсонського центру розвитку місцевого самоврядування каже, що влада Каховки запропонувала для ЦНАПу абсолютно непристосоване приміщення колишньої друкарні, яке до того ж потребує реконструкції. Тож тепер для розширення спектру послуг і модернізації діючого ЦНАПу місту, вочевидь, доведеться передбачати кошти у місцевому бюджеті.

Втім, Каховка виявилась далеко не єдиною, хто проґавив шанс отримати далеко не зайву грантову підтримку. Приміром, узагалі не захотіла брати участь у програмі «U-Lead з Європою» Херсонська міська рада. Більше того - кілька років тому вона навіть відмовилася від пропозиції побудувати новий ЦНАП в обласному центрі. Зрештою, кошти на будівництво сучасного Центру надання адміністративних послуг отримала Нова Каховка. Не змогла виконати всі вимоги й Долматівська ОТГ Голопристанського району.

Про те, що міський голова Каховки Андрій Дяченко та окремі його заступники тільки й здатні на те, щоб без кінця «жувати шмарклі» ходять легенди і в Херсонській облдержадміністрації. Перший заступник голови ОДА Дмитро Бутрій наводить приклад з очільником Нової Каховки Володимиром Коваленком: «Коли цьому місту запропонували замість Херсона надати кошти для будівництво ЦНАПу, вони в дуже стислі строки все підготували, виділили земельну ділянку, кошти. Загалом у них варто було б повчитися сусідам».

- Загалом завдяки програмі «U-Lead з Європою» Херсонщина матиме 24 сучасні ЦНАПи. Один із них дуже скоро відкриється у Каланчаку, - доповнює Оксана Гуцоляк. - Узагалі, з ОТГ працювати значно легше, бо вони більш відповідальні. Вони розуміють, що з 1 січня 2020 року утримування ЦНАПів буде делегованими повноваженнями на рівні самих громад. Деякі з них змогли скористатись можливістю залучити для їх облаштування грантові кошти. А іншим доведеться робити це самостійно.

"U-LEAD з Європою" є міжнародною програмою, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Ксенія МИКОЛАЄНКО.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина