Каховка проґавила шанс отримати грант на модернізацію ЦНАПу


19 ноября 2019 года.

Каховська міська рада втратила можливість отримати європейський грант на модернізацію та інституційну підтримку діючого ЦНАПу. Про це розповіла радниця з муніципальних послуг Херсонського центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Гуцоляк.

- Від керівництва міста вимагалось лише надати приміщення, яке б повністю відповідало критеріям програми «U-Lead з Європою». Вони не змогли або не захотіли цього зробити. Прикро, що у керівництва Каховки не було політичної волі модернізувати свій ЦНАП. Нам дуже шкода, - коментує Оксана Гуцоляк.

За її словами, діючий у Каховці ЦНАП не відповідає сучасним вимогам. Попри те, що він розташований на першому поверсі комунального готелю «Таврія», його приміщення не має доступу для людей з обмеженими можливостями. Також у ньому нема місця для розташування додаткових робочих місць адміністраторів.

- Каховський ЦНАП сьогодні не може надавати адміністративні послуги в повному обсязі та в якісних умовах. Нам можуть сказати, що зараз там нема інвалідів, але це не означає, що завтра хтось із них туди не приїде. Навіть якщо є хоча б одна така людина, влада мусить створити для неї всі умови для отримання публічних послуг. Крім того, у Каховці повинна бути певна кількість адміністраторів у ЦНАПі. Якщо це громада на 4 тисячі населення, то 3-5 робочих місць буде достатньо, але не для такого великого міста. В рамках нашої програми міськрада могла б отримати необхідну допомогу для створення додаткових робочих місць у ЦНАПі, комп'ютерну техніку та устаткування, меблі та інституційну допомогу. Але для цього потрібно було підшукати інше пристосоване приміщення. Чомусь керівництво міста так і не спромоглось цього зробити, - констатує Оксана Гуцоляк.

Радниця Херсонського центру розвитку місцевого самоврядування каже, що влада Каховки запропонувала для ЦНАПу абсолютно непристосоване приміщення колишньої друкарні, яке до того ж потребує реконструкції. Тож тепер для розширення спектру послуг і модернізації діючого ЦНАПу місту, вочевидь, доведеться передбачати кошти у місцевому бюджеті.

Втім, Каховка виявилась далеко не єдиною, хто проґавив шанс отримати далеко не зайву грантову підтримку. Приміром, узагалі не захотіла брати участь у програмі «U-Lead з Європою» Херсонська міська рада. Більше того - кілька років тому вона навіть відмовилася від пропозиції побудувати новий ЦНАП в обласному центрі. Зрештою, кошти на будівництво сучасного Центру надання адміністративних послуг отримала Нова Каховка. Не змогла виконати всі вимоги й Долматівська ОТГ Голопристанського району.

Про те, що міський голова Каховки Андрій Дяченко та окремі його заступники тільки й здатні на те, щоб без кінця «жувати шмарклі» ходять легенди і в Херсонській облдержадміністрації. Перший заступник голови ОДА Дмитро Бутрій наводить приклад з очільником Нової Каховки Володимиром Коваленком: «Коли цьому місту запропонували замість Херсона надати кошти для будівництво ЦНАПу, вони в дуже стислі строки все підготували, виділили земельну ділянку, кошти. Загалом у них варто було б повчитися сусідам».

- Загалом завдяки програмі «U-Lead з Європою» Херсонщина матиме 24 сучасні ЦНАПи. Один із них дуже скоро відкриється у Каланчаку, - доповнює Оксана Гуцоляк. - Узагалі, з ОТГ працювати значно легше, бо вони більш відповідальні. Вони розуміють, що з 1 січня 2020 року утримування ЦНАПів буде делегованими повноваженнями на рівні самих громад. Деякі з них змогли скористатись можливістю залучити для їх облаштування грантові кошти. А іншим доведеться робити це самостійно.

"U-LEAD з Європою" є міжнародною програмою, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Ксенія МИКОЛАЄНКО.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап