Які платники звільняються від плати за землю за березень - квітень 2020 року?


1 апреля

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує про зміни у частині нарахування та сплати земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної й комунальної власності, запроваджені Законом України від 17.03.2020 №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID - 19)» (далі - Закон №533) у зв'язку з карантинними заходами.

Так, Законом №533 встановлено, що за період з 01 березня по 30 квітня 2020 не нараховується і не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

Податковим Кодексом встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня та не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік. Оскільки податкові декларації з плати за землю за 2020 рік уже подані, зміни, внесені Законом №533, передбачають, що для зменшення податкових зобов'язань з плати за землю за період з 01 березня по 30 квітня 2020, платники мають право подати уточнюючу податкову декларацію та відкоригувати податкові зобов'язання з плати за землю за відповідні місяці.

Отже, юридичним особам зменшення податкових зобов'язань з плати за землю за березень-квітень п.р. буде здійснюватися виключно шляхом подання уточнюючих податкових декларацій платниками.
Фізичні особи - підприємці, які мають правовстановлюючі документи на земельну ділянку, також самостійно обчислюють земельний податок та орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності й подають податкові декларації з плати за землю. Тобто, у разі якщо право на земельну ділянку оформлено відповідно до вимог Земельного кодексу України на фізичну особу - підприємця, то така ФОП також має право подати уточнюючу податкову декларацію та відобразити у ній зміни (зменшення) податкового зобов'язання з плати за землю за березень-квітень 2020 .

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина