Як Андрій Гордєєв хоче ув’язнити ціле село

Як Андрій Гордєєв хоче ув’язнити ціле село
12 декабря 2018 года.

Голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв не погодив приєднання Старої Збур'ївки до Голопристанської ОТГ. Цього разу не погодив особисто, але не з менш дивним формулюванням. Начебто тому, що не виконано вимог законодавства про добровільне об'єднання громад.

Нагадаємо, Гола Пристань та Стара Збур'ївка ще з літа минулого року намагалися «з нуля» створити об'єднану територіальну громаду. Зверталися за погодженням декілька разів. Але ХОДА під різними надуманими приводами об'єднання не погоджувала. Одним з головним аргументом було те, що між селом та містом пролягла «нездоланна водна перешкода». І через те мешканці Старої Збур'ївки не зможуть отримувати послуги в Голій Пристані. Хоча насправді ці населені пунктиз давніх давен зв'язує гарна асфальтова дорога. Причому такі висновки готував «права рука» Андрія Гордєєва, директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі, депутат облради Дмитро Бутрій. А підписували їх всупереч вимогам законодавстване голова облдержадміністрації, а його заступники -Євген Рищук та Андрій Балонь.

А в очі чиновники казали, що Стара Збур'ївка має об'єднатися з Новою Збур'ївкою, іншого варіанту - немає. Адже Новозбур'ївську ОТГ заплановано під нинішнього очільника Голопристанського району Віталія Соловйова, який є кумом голови ХОДА Андрія Гордєєва. Однак без Старої Збур'ївки її створити вже неможливо - решта «кандидатів» до цієї громади встигли об'єднатися з іншими селами.

У травні цього року містам обласного значення, у тому числі й Голій Пристані,надалистатус об'єднаних територіальних громад. Тож Старозбур'ївський сільський голова Віктор Маруняк та мер міста Голої Пристані Олександр Бабич офіційно повідомили обласну владу, що починають нову процедуру - приєднання Старої Збур'ївки до громади міста Голої Пристані.Після цього спротив обласної влади став ще сильнішім. Керівництво області навіть пішло на кримінальний злочин - сфальсифікували рішення обласної ради - оприлюднили на офіційному сайті зовсім інший результат голосування за Перспективний план формування громад області, який депутати на сесії «забракували».

Крім того, Андрій Гордєєв вигадав додаткові вимоги щодо процесу приєднання, не передбачені законодавством - подворовий обхід з опитуванням думки кожного мешканця Старої та Нової Збур'ївок. Втім, і цього разуофіційного листа з вимогою дворового обходу за підписом Андрія Гордєєва до села не надходило.Отже,і додаткові вимогине можна було оскаржити.Бо на підставі чогописати в поліцію заяву про зловживання владою очільником ХОДА?

Нарада в ОДА 2 липня 2018 року щодо гальмування об'єднання Старої Збур'ївки з Голою Пристанню. Голова Cтарозбур'ївської сільради Віктор Маруняк показує карту, де добре видно спільну з Голою Пристанню сухопутну межу.

Та старозбур'ївчани все одно, щоб до них зайвий раз «не чіплялися», пройшли по всіх домівках і зібрали підписи за приєднання до Голої Пристані. Зібрали в декілька разів більше, ніж було голосів на громадському слуханні. І проголосували 13 липня за приєднання до Голої Пристані.

Після наших публікацій про те, як обласна влада заважає об'єднанню села Старої Збур'ївки і міста Голої Пристані, влада вдалася до злочинних маніпуляцій. Зокрема, на сайті облради оприлюднили сфальсифіковане рішення сесії про «новий Перспективний план формування територій». А голова облради Владислав Мангер розпорядився оновити сайт облради, перенести на нього всі архіви і запустити нову версію з 20 серпня. Контроль за виконанням цього розпорядження залишив за собою.

На оновленому сайті облради сфальсифіковане рішення сесії щезло. Як зникла і новина, що Владислав Мангер надішле на затвердження в Кабмін новий Перспективний план.

На сесії 31 серпня Голопристанські депутати одноголосно підтримали приєднання села Стара Збур'ївка до територіальної громади міста.Однак обласне керівництво знову спробували «загнати» Стару Збур'ївку в Новозбур'ївську ОТГ. Використовували ту ж схему, як і в травні, коли намагалися через прийняття нового Перспективного плану закріпити створення Новозбур'ївської ОТГ з двох сіл - Нової і Старої Збур'ївок.Але тепер спробувало завуалювати свої наміри терміном «доопрацьований Перспективний план». Було три спроби винести питання щодо «доопрацьованого» Перспективного плану на розгляд сесії облради, запланованої на 12 жовтня. На засіданні постійної мандатної комісії обласної ради 5 жовтня проект рішення ХОДА про «доопрацьований» Перспективний план був схвалений. Однак на Пленарному засіданні облради 10 жовтня більшість депутатів не прийняли його в тому вигляді, який пропонувала ХОДА. Зокрема, тому, що там Стара Збур'ївка знову мала об'єднатися з Новою Збур'ївкою.

Голова облради Владислав Мангер запропонував проект рішення ще раз доопрацювати. Коли мандатна комісія з цього питання зібралася 11 жовтня, на неї прийшли представники громад, громадських інституцій, інші депутати, зокрема, - міський голова Голої Пристані Олександр Бабич, директор Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Сілюкова. В результаті проект рішення в запропонованому вигляді не був включений до порядку денного сесії.

А в Старій Збур'ївці і Голої Пристані, одночасно, на сесіях 23 жовтня, підтримали проект рішення про приєднання села до міста. І канцелярія ХОДА 26 жовтняприйняла проект рішення на отримання експертного висновку. Згідно із законодавством, адміністрація мала підготувати висновок протягом 10 робочих днів. На той час повноваження робити висновок про законність об'єднання/приєднання вже було передано від Департаменту економічного розвитку та торгівлі, яким керує Дмитро Бутрій, до іншого відділу ХОДА, до Управління регіональної політики. Та, за словами очільниці Управління Наталії Мамотенко, «відлік часу», тобто, термін в 10 днів, починається тільки з того моменту, коли керівництво області «розпише» цей проект рішення до неї на розгляд. Тобто, керівництво ХОДА знайшло ще одну «лазівку», як затримати процес приєднання: «забути розписати» документи на відповідний відділ.

Отже, ХОДА надіслала до сільради Старої Збур'ївки висновок тільки на днях. Цей документ виявився дуже викривальним.

По-перше, згідно з датою на листі, його підготували 20 листопада, тобто не через 10 діб, як того вимагає законодавство, а майже через місяць після офіційного звернення громад за погодженням проекту рішення.

По друге, висновок, нарешті, підписано не заступниками Андрія Гордєєва, а самим очільником облдержадміністрації. Тобто, він вперше офіційно підтвердив те, про що ми не раз писали, - саме очільник області проти об'єднання Старої Збур'ївки та Голої Пристані.

І по трете, - нові аргументи Андрія Гордєєва проти приєднання села до громади міста не витримуютьніякої критики. Він запевняє, що не може погодити рішення про приєднання, тому що воно не відповідає частині першій статті 8-1 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Що «Добровільно приєднатися до об'єднаної територіальної громади, визнаної спроможною відповідно до частини четвертої статті 9 цього Закону, має право суміжна сільська, селищна територіальна громада, яка відповідно до перспективного плану формування територій громад Автономної Республіки Крим, області належить до цієї об'єднаної територіальної громади».Тобто, що Стара Збур'ївка під цей критерій не підпадає, але чому - не роз'яснено, мов, здогадайтеся самі.

Ми не стали «гадати», чому Стара Збур'ївка «не відповідає критеріям», а звернулися за роз'ясненням до незалежних високопрофесійних експертів, зокрема, до керівниці Херсонського центру розвитку місцевого самоврядування Оксани Сілюкової.

Так от, за словами Оксани Сілюковой, жодної перешкоди для приєднання Старої Збур'ївки до Голопристанської ОТГ - немає! Як пояснила директорка центру розвитку місцевого самоврядування, коли ХОДА, відмовляючи у погодженні, посилалася на те, що межа між селом та містом проходить через болотні угіддя (тобто та сама «нездоланна водна перешкода»), вони з юристами «перелопатили» все законодавство, аж до Земельного Кодексу. Але ніде не знайшли таких обмежень.

Потім ХОДА намагалася «ув'язнити» село в Новозбур'ївській ОТГ через затвердження Кабміном нового Перспективного плану. Але це теж- нонсенс. Адже Перспективний планза поданням облдержадміністраціїзатверджує Кабмін. Проте ніяка постанова Кабміну не може «звужувати» дію Закону. А головний принцип Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» - це добровільність та спроможність. І цей принцип ніхто ще не скасовував.

Також Оксана Сілюкова розповіла, що ситуація навколо бажання Старої Збур'ївки бути у складі Голопристанської ОТГ, за її відомостями, стала вже «притчею во язицех» і в Міністерстві регіонального розвитку, і в кабінетах Кабміну та Адміністрації Президента. Офіційних важелів впливу керівництво країни на нашого керівника області стосовно рішень погодити/не погодити проект рішення - не має. Але - телефонували, намагалися вирішити це питання. Та попри все Андрій Гордєєв «вперся на своєму». Можливо тому, що відмовляє «за звичкою», можливо - «з принципу», можливо тому, що голова Голопристанської громади Олександр Бабич - з «Батьківщини», а можливо - через особисті причини, через інтереси свого кума.

Але на законодавчому рівні причини для відмови, як ще раз підкреслила директорка Херсонського центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Сілюкова, - не маєжодної.

P.S. Старозбур'ївська сільська рада повторно, вже 06.12.2018, подалана погодження в ХОДА проект рішення про добровільне приєднання до Голопристанської ОТГ. Голова сільради Віктор Маруняк, у листі до пана Гордєєва пише:

«Шановний Андрію Анатолійовичу!

...Одночасно звертаємо увагу, що відповідно до ч. 2.ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною четвертою ст.7 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" встановлений порядок, за яким надається висновок обласною державною адміністрацією протягом 10 робочих днів, з дня отримання проекту рішення щодо добровільного об'єднання (приєднання) територіальних громад, що затверджується розпорядженням голови обласної державної адміністрації.

Надання обласною державною адміністрацією відповідного висновку встановлює значимий факт, який тягне істотні правові наслідки для територіальних громад, що реалізують процедуру добровільного об'єднання (приєднання), та для органів місцевого самоврядування, уповноважених діяти від імені відповідних громад. Згідно ст.6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» висновок про відповідність або невідповідність Конституції та законам України є актом місцевої державної адміністрації, який оформлюється у вигляді розпорядження голови обласної державної адміністрації та не може бути наданий у іншій формі.

З урахуванням зазначеного вище, просимо повторно розглянути проект рішення, що додається, та надати відповідний висновок затверджений розпорядчим актом обласної державної адміністрації.

Додаток: Рішення Старозбур'ївської сільської ради Голопристанського району Херсонської області від 23.10.2018 № 151 "Про схвалення проекту рішення «Про добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення Гола Пристань Херсонської області» на 3 арк. в 1 прим.

З повагою сільський голова В.В.Маруняк»

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Джерело: Вгору

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина