Я вимушений знайти час та надати роз'яснення, хоч допускаю, що деякі все одно не зрозуміють

Я вимушений знайти час та надати роз'яснення, хоч допускаю, що деякі все одно не зрозуміють
8 сентября 2017 года.

Зовсім не маю часу, а ще більше бажання вступати в полеміку з опонентами, аргументація яких ґрунтується на принципі: «Ти-дурень!» На таких аргументи інших не діють.

Якби це стосувалось мене особисто, я б просто промовчав. Але коли розмінною монетою виступає честь колективу, я вимушений знайти час та надати роз'яснення, хоч допускаю, що деякі все одно не зрозуміють.

Останнім часом у соціальних мережах з'явились публікації небайдужих громадян і навіть окремих депутатів обласної ради про забруднення р.Вірьовчиної неочищеними стічними водами.

Прес-служба Водоканалу вже надавала публічну аргументовану відповідь у ЗМІ одному з депутатів обласної ради, який висував звинувачення на адресу Водоканалу щодо забруднення вказаної річки в районі Шуменського мікрорайону.

Однак один з «небайдужих», що навіть свою сторінку у Фейсбуці присвятив «боротьбі з Водоканалом», знайшов трубу, з якої брудна вода потрапляє у р.Вірьовчину у районі міського звалища.Без сумніву, що для такого «борця» кожна труба або кожен відкритий люк - парафія Водоканалу. Спеціалісти знають, що у місті існує як мінімум шість різновидів інженерних комунікацій, які теж складаються з колодязів, люків, труб тощо.

Не дивно, що витоки знайденої труби були миттєво прив'язані до розташованого поблизу об'єкту Водоканалу - КНС-4. Більше того: на детальному плані цього кварталу навіть була вказана труба, яку назвали перемичкою між господарсько-побутовою каналізацією та зливовою каналізацію. І, звичайно, посил: «Ну що, виправдовуйтесь!».

Ну що ж, виконую побажання громадян та вношу ясність у ситуацію, з надією, що буду почутий.

Згідно витягу з технологічного регламенту у вигляді схеми технологічних підземних комунікацій на території КНС-4, будь-які сторонні підключення інших мереж до системи господарсько-побутової каналізації міста відсутні.

На території КНС існує труба дренажної каналізації, оскільки згідно вимог п.6 «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України» «Поверхневі, дренажні, умовни чисті, агресивні стоки і осади локальних очисних споруд у господарсько-побутову систему водовідведення населеного пункту не приймаються».

На виконання цієї вимоги на КНС виконується вертикальне планування території з ухилом у місце збирання поверхневих вод для їх відведення з території КНС через систему дренажно-зливової каналізації населеного пункту.

Однак на КНС-4 стався особливий випадок.

Підчас будівництва ділянки дренажної каналізації від КНС до місця підключення в міську дренажно-зливову каналізацію будівельниками була допущена помилка і дренажна труба прокладена з ухилом у сторону колектора насосної станції каналізації.Тому якщо б гіпотетично Водоканал якимось чином з'єднав би господарсько-побутову каналізацію з дренажною, то по законах фізики вода просто б не потекла від насосної станції у бік дренажно-зливової каналізації міста.

Отже, запевняю «небайдужих» ще раз: не там шукаєте винуватих! Проблема із скидом каналізаційних стоків абонентів у зливову каналізацію дійсно існує і її слід вирішувати негайно. А ось кому її вирішувати - поміркуйте самі. Чи слабо відірватись від Водоканалу та подивитись на ситуацію, як тепер полюбляють говорити, у форматі 3-D?

І на закінчення для тих, у кого на Водоканалі світ зійшовся клином. Підказую безпрограшну тему: відсутність води на Марсі. Визнаю, що тут пояснити нічого не зможу - Водоканал винуватий.

З повагою, Михайло Чемерис

Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости

    шипшина