ІМІ: у 22% новин херсонських інтернет-ЗМІ джерелом інформації є власний кореспондент


21 июля 2016 года.

Інститут Масової Інформації дослідив, які джерела використовують регіональні ЗМІ в Україні у своїх публікаціях.

У 21% новин регіональних інтернет-ЗМІ джерелом інформації є прес-релізи і лише в 17% - власні кореспонденти. Такі результати моніторингу інтернет-видань у десяти регіонах України, який провів Інститут масової інформації.

Найбільше інформації з прес-релізів отримують в Ужгороді - 42%, Чернівцях - 31% та Запоріжжі - 27%, найменше - у Полтаві (6%) та Херсоні (7%).

При цьому не використовуються взагалі як джерела інформації іноземні ЗМІ, зокрема і російські, та анонімні джерела інформації. Лише в 1% новин джерелом інформації є очевидці, а у 2% - експерти.

Серед інших джерел інформації є також сайти офіційних структур (10%), офіційні особи (10%) та інші місцеві ЗМІ (10%). У 8% випадків ЗМІ взагалі не вказує джерело інформації, тобто в цих новинах порушений стандарт достовірності, а ще в 6% випадків джерелом інформації є соціальні мережі.

Детальніше про розподіл джерел інформації за регіонами - на інфографіці від ІМІ.

 
*Моніторинг провів Інститут масової інформації за підтримки програми МАТРА Посольства Нідерландів в Україні.

В рамках моніторингу досліджували джерела інформації всіх новин, що вийшли з 20 по 26 червня включно в новинній стрічці 30 регіональних інтернет-видань з десяти регіонів України (Вінниця: "20 хвилин", "Вінниця-Інфо", "Власно-Інфо"; Дніпро: gorod.dp.ua, 056.ua, 0564.ua; Запоріжжя: 061.ua, zabor.zp.ua, golos.zp.ua; Луцьк: "Волинські новини", "ВолиньPost", "Волинське агенство розслідувань"; Одеса: "Думская", "Таймер", 048.ua; Ужгород: "Закарпаття онлайн", "Мукачево.нет", "ПроЗахід"; Полтава: poltava.to, poltava.today, "Трибуна"; Харків: "Статус Кво", 057.ua, "Городской дозор"; Херсон: "Херсонські вісті", "Херсонці", "Херсонські факти"; Чернівці: molbuk.ua, bukinfo.com.ua, pogliad.ua).

Теги: ІМІ
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап