Херсонцям пропонують долучитися до проєкту «Мій телефонний друг»


4 августа

В Україні стартував всеукраїнський проєкт дружньої підтримки та інформування людей, що опинилися на самоті «Мій телефонний друг». Всі охочі можуть долучитися до нього.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ)та «Українська Волонтерська Служба» (УВС) запустили проєкт «Мій телефонний друг», щоб підтримати людей, які опинилися на самоті, під час епідемії COVID-19. Волонтери проєкту, здебільшого молодь, телефонуватимуть самотнім людям літнього віку, людям із інвалідністю або багатодітним батькам, щоб поділитися корисною інформацієюта підтримати у нелегкій ситуації.

Пандемія COVID-19 не лише висвітлила проблему самотності, а й загострила її. Виходити на вулицю та зустрічатися зі знайомими - досі ризиковано для багатьох людей, адже попри пом'якшення карантинних заходів COVID-19 не зник та становить загрозу. «Мій телефонний друг» надає молодим людям можливість долучитися до боротьби з наслідками пандемії. Кожен і кожна може стати співрозмовником, якого людям іноді вкрай не вистачає, та джерелом перевіреної інформації про коронавірус і шляхи захисту від інфікування.

Координаторка проєкту Анна Бондаренко зазначає, що телефонне волонтерство виконує два завдання: індивідуальне та суспільне. З одного боку, «Мій телефонний друг» покликаний покращити життя конкретних людей, які завдяки спілкуванню відчуватимуть причетність, отримуватимуть інформацію не тільки «з телевізора» та легше проживатимуть кризові періоди. Водночас телефонне волонтерство є інструментом підвищення соціальної довіри, а також руйнування стереотипів. Наприклад, про те, що незнайомці не готові допомагати безкорисливо.

«Ми звертаємося за допомогою до української молоді та сподіваємося, що цей проєкт стане однією з ефективних відповідей на наслідки COVID-19 та покладе початок успішній традиції телефонного волонтерства в Україні», - зазначила голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер.

Український проєкт за основу для своєї діяльності взяв успішний міжнародний досвід. Схожа ініціатива у Великій Британії вже зібрала 250 тисяч волонтерів, що підтримують людей віком 60+, які почуваються самотніми під час карантину.

Якщо вам або близькій вам людині може бути цікавим регулярне спілкування телефоном з молодою людиною, яка поділиться корисною інформацією або просто складе компанію, зверніться на гарячу лінію за номером 0 800 202 147 (з понеділка по п'ятницю з 12:00 до 20:00).

Щоб стати телефонним волонтером в Україні, потрібно зареєструватися на платформі «Мій телефонний друг» та ознайомитися з інформацією і порадами від експертів проєкту.

Партнерами проєкту «Мій телефонний друг» вже стали Міністерство молоді та спорту, cоціальні служби, молодіжний рух U-Report та багато інших організацій.

Проєкт реалізовано в рамках національної кампанії солідарності ЮНІСЕФ та за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Контакти: media@volunteer.country +380680599081

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап