Херсонців просять утриматися від відвідування лісів


16 июня 2014 года.

В лісах нашої області встановився У клас пожежної безпеки. Працівники державного підприємства «Голопристанське лісомисливське господарство» значно посилили контроль за станом лісів. В цьому лісівникам допомагає система телевізійного нагляду за лісовим масивами, професійний помічник у виявленні малих пожеж: вчасно побачити дрібний димок означає можливість уникнути великої пожежі.

Задля збереження лісу кожному з нас потрібно додержуватися «Правил пожежної безпеки в лісах України». Для цього державна лісова охорона підприємства постійно проводить виховну роботу серед дітей, молоді та дорослого населення Голопристанського району. Якщо особи все ж таки порушили вимоги пожежної безпеки в лісах, то вони понесуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.
Дисциплінарна відповідальність накладається на посадових осіб при виконанні службових обов'язків з охорони, захисту, відновлення та використання лісів, згідно Кодексу законів про працю України.

Адміністративна відповідальність передбачена за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, накладання штрафу згідно статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кримінальна відповідальність відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України діє у випадку знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу вогнем чи іншим загально небезпечним способом. Карається штрафом до 8,5 тис. грн., обмеженням або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років, якщо такі дії спричинили більш тяжкі наслідки (загибель людей, тварин, тощо) строк позбавлення волі збільшується до 10 років.

Особливо великі пожежі, які сталися у Голопристанському районі у 2007 та 2012 роках, спричинили погіршення якості довкілля, адже при щорічних весняних вітрах все частіше виникають пилові бурі, від яких потерпають не тільки молоді посадки лісу, але й садиби навколишніх сіл та міста Гола Пристань.

Проста необережність з вогнем може дорого коштувати найбільшому багатству нашого краю - природі. Тож, шановні громадяне, утримайтесь від відвідування лісових масивів у цей спекотний період, аби не нашкодити ні собі ні лісу.

Микола Фемич,
провідний інженер охорони та захисту лісу
ДП «Голопристанське ЛМГ»

Теги: ліс
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости