Херсонці розігнали комуністичний мітинг

Херсонці розігнали комуністичний мітинг
1 мая 2017 года.

Сьогодні, 1 травня, у Херсоні був запланований мітинг, про проведення якого міську раду повідомили кілька організацій, пов'язаних із відомою комуністкою, екс-нардепом від КПУ Катериною Самойлик.

Традиційно, 1 травня, прокомуністичні рухи і їх нечисленні прихильники збиралися у парку Слави біля вічного вогню, аби виголосити кілька звичних промов про «мир, труд, май» та «великую страну», в якій виросли учасники мітингу. Подібні заходи завжди супроводжувались радянською символікою і були не акціями солідарності трудівників, а звичайним мітингом з комуністичною, а після 2014 року і проросійською риторикою.

Через активну позицію патріотичних українських рухів, у 2015 і 2016 роках місцеві комуністи були неактивними у публічному просторі.


Цього року комуністи вирішили заявити про свою присутність. До парку Слави підвезли музичну апаратуру та кілька десятків людей похилого віку з районних центрів області. Були з комуністами й чоловіки середнього віку, які намагалися керувати процесом, перебуваючи осторонь та молоді люди характерної спортивної статури. У центрі подій перебувала Катерина Самойлик, кілька її вірних соратників по КПУ, а також особи, помічені на сепаратистських мітингах у Херсоні навесні 2014 року.

Втім, комуністичний мітинг фактично не відбувся. Його проведенню завадили кілька десятків активістів із різних патріотичних рухів та просто мешканці Херсона. Вони прийшли з українською національною символікою і вимагали від комуністів покинути територію парку.

Відбулася низка словесних перепалок та сутичок, в ході яких особливо активні учасники комуністичного мітингу отримали незначні травми.

На місці працювало чимало поліцейських, але їм не завжди вдавалося тримати ситуацію під контролем. Після сутичок комуністи покинули парк, так і не розгорнувши свої прапори.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости