Херсонці активніше долучаються до участі у житті своїх громад, ніж до діяльності ГО


7 декабря 2021 года.

Херсонці активніше долучаються до участі у житті своїх громад, ніж до діяльності громадських організацій. Так, 6% респондентів вказали, що вони регулярно відвідували збори та інші публічні заходи своїх громад, а 24% - рідко. Відсутніть зацікавленості (36%) та часу (34%) є основними перешкодами для громадян. 4% респондентів стверджують, що активно беруть участь у діяльності ОГС, а 10% - рідко. Головними перешкодами для 57% херсонців є відсутність інтересу, а для 28% - брак часу.

Схоже до результатів національного опитування, херсонці переважно беруть участь у вирішенні питань, які стосуються життя місцевої спільноти та рідше долучаються до громадської діяльності. Так, 18% брали участь у створенні чи роботі житлового, вуличного чи блочного комітету, а 13% - у громадських слуханнях. Ще 6% особисто або по телефону повідомляли про проблеми інфраструктури до місцевих органів влади.

Як і решта українців, участь херсонців у вирішенні питань загальнодержавного значення часто є нижчою статистичної похибки. Майже однакова частка респондентів брала участь в обговоренні законопроектів на загальнодержавному чи місцевому рівні (1%) та повідомляла правоохоронцям (1%) або ЗМІ (1%) про відомі їм випадки корупції.

Загальнонаціональне опитування щодо громадського залучення проводиться в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости