Херсонський водоканал попереджає: за крадіжку кришок люків передбачена кримінальна відповідальність

Херсонський водоканал попереджає: за крадіжку кришок люків передбачена кримінальна відповідальність
21 июня 2017 года.

Водоканал попереджає: за крадіжку кришок люків передбачена кримінальна відповідальність - позбавлення волі терміном від одного до трьох років, в залежності від розміру завданого збитку. Або, якщо була завдана шкода життю та здоров'ю, згідно зі ст.270-1, - позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.

На балансі Водоканалу налічується більше 18 тисяч водопровідних та каналізаційних колодязів, закритих кришками. У випадку їх зникнення (викрадення) Водоканал терміново встановлює їм заміну. Так, за поточний рік було відлито та встановлено 92 кришки люків. У 2015 році - 305, у 2016 році - 402, повідомляє сайт водоканалу.

Крадії здають здобич у приймальних пунктах за ціною 4 грн за кілограм металу. Тоді як комунальникам заміна однієї металевої кришки вагою 50 кг обходиться понад 2000 гривень. Мисливці за металобрухтом примудряються трощити навіть залізобетон, щоб здобути хоч крихту металу. Але найстрашніше те, що ціною такою вкраденої кришки може стати чиєсь життя. На вулицях міста безліч люків, і всі вони належать різним господарям - це отвори комунікацій, які забезпечують життєдіяльність міста. Та кожен із люків одного дня може перетворитися на пастку - для людей, автомобілів, тварин, якщо безвідповідальний злодій заради мізерного прибутку викраде його кришку. Глибина люків - 3-4 метри, у деяких - потужні потоки води або стоків, металеві решітки, загазованість, тому потрапляння до них - вкрай ризикований випадок.

Злодії оцінюють життя людей в 200 гривень, які вони отримують в пункті прийому металобрухту. При цьому приймальник брухту поділяє відповідальність за те, що трапилося, порівну з розкрадачем.

Згідно статті 185 Кримінального кодексу України за крадіжку кришок люків передбачена кримінальна відповідальність - позбавлення волі терміном від одного до трьох років, в залежності від розміру завданого збитку. Крім того Кримінальний Кодекс був доповнений статтею 270-1, яка передбачає суворіше покарання такого виду злочину: умисне пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства, що стало причиною загрози для здоров'я людини, її загибелі, карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.

Правоохоронні органи намагаються зашкодити розкраданню майна міської громади. Викрадені чавунні кришки люків поліція шукає по пунктах збору металобрухту, іноді крадіїв затримують на місці злочину.

У 2014-2015 роках шість зловмисників було притягнуто до кримінальної відповідальності з позбавленням волі від 2 до 3 років та відшкодуванням суми завданих збитків. За 2017 рік в Херсоні порушено шість кримінальних справ проти крадіїв люків.

Таким чином робота ведеться, але її замало, тому що люки колодязів продовжують зникати. Ми звертаємось до небайдужих херсонців: будьте уважні! Якщо Ви побачили відсутність кришки, або спробу злодіїв її присвоїти, терміново телефонуйте до Водоканалу за цілодобовим номером 42-22-33 або до міліції - 102. Може саме Ваш дзвінок допоможе врятувати чиєсь здоров'я, а може навіть і життя!

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап