Херсонський окружний адміністративний суд став лідером відкритості веб-сайтів


3 апреля 2018 года.

Вперше в Україні проведено аналіз інформаційної відкритості веб-сайтів судів першої інстанції. У моніторингу брали участь 25 місцевих господарських судів, 25 окружних адміністративних судів, 40 місцевих загальних судів, а саме районних судів міст Києва, Харкова, Львова, Дніпра та Запоріжжя.

Рейтинг інформаційної відкритості веб-сайтів судів було презентовано 29 березня у Києві.

Моніторинг було проведено Громадською організацією «Платформа прав людини» за підтримки USAID в рамках Програми «Нове правосуддя» в межах проекту «Оцінка та підвищення рівня інформаційної відкритості офіційних веб-сайтів судів України».

Протягом останніх кількох років Україна прийняла ряд законодавчих актів, спрямованих на підвищення інституційної підзвітності суб'єктів владних повноважень - надавати online доступ до систематичної повної та якісної інформації щодо їх діяльності.

Моніторинг офіційних веб-сайтів покликаний сприяти підвищенню рівня прозорості та підзвітності судів. Оскільки, на сьогодні, одним з важливих інструментів отримання публічної інформації є офіційні веб-сайти, моніторингове дослідження сприятиме покращенню доступу до публічної інформації, що в свою чергу сприятиме підвищенню прозорості судової влади України.

За підсумками оцінки лідером виявився Херсонський окружний адміністративний суд, друге і третє місце посіли Господарський суд Львівської області та Господарський суд Одеської області.

 

Теги: суд
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина