Херсонський окружний адміністративний суд підтвердив декомунізацію на Херсонщині


7 декабря 2016 года.

Як повідомлялося раніше, до Херсонського окружного адміністративного суду звернулась мешканка селища Білозерка з адміністративним позовом до Херсонської обласної державної адміністрації про скасування розпорядження голови Херсонської ОДА від 18.05.2016 № 337 «Про перейменування об'єктів топоніміки населених пунктів області, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму» в частині перейменування вулиці в с. Білозерка.

1 грудня 2016 року суд розглянув адміністративну справу та відмовив у задоволенні позову.

09 квітня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України  «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», яким, зокрема, засуджено комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні, визначено правові основи заборони пропаганди їх символіки та встановлено порядок ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму.

На честь кого названа вулиця, обіймав посаду першого секретаря райкому компартії України. Вказаний Закон відносить до символіки комуністичного тоталітарного режиму назви населених пунктів, у яких використані імена осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посада секретаря районного комітету і вище).

В даному випадку, відповідач діяв у межах повноважень, наданих йому законодавством. Суд встановив правомірність прийнятого розпорядження та відмовив у задоволенні позову.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап