Херсонський художній музей показав чайний сервіз, присвяченій футбольній тематиці

Херсонський художній музей показав чайний сервіз, присвяченій футбольній тематиці
29 апреля

У Всеукраїнський день футболу Херсонський художній музей презентував порцеляновий чайний сервіз, присвяченій футбольній тематиці.

Роботу однієї з найталановитіших учениць славетних Михайла Івановича Жука та Олексія Олексійовича Шовкуненка Діни Еммануїлівни Клювгант показали у facebook.

Після закінчення навчання в Одеському художньому інституті автор працювала за фахом на багатьох керамічних підприємствах СРСР, а з 1958 р. - викладачем Одеського художнього училища. Разом із своїм чоловіком Іваном Івановичем Гончаренком, майстром художньої кераміки, Діна Еммануїлівна створювала порцелянову сувенірну продукцію, вази, чайні, кавові та столові сервізи, що відрізнялися вишуканим смаком, красою та незвичністю декору.

В колекції музею представлено декілька предметів з чайного сервізу «Спорт», присвяченого майстринею улюбленому в Україні футболу, в якому вона, разом з відомим художником по кераміці Паламарчуком Михайлом Хомичем, дуже несподівано поєднує спортивну тематику з декором у вигляді класичного національного орнаменту.

Форма: Клювгант Д.Е. Розпис: Паламарчук М.Х.

Предмети з чайного сервізу «Спорт». 1937. Фарфор, полива, розпис.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина