Херсонські ЗМІ поспішили “звільнити” начальника управління освіти в Каховці


14 августа 2019 года.

"Мер Каховки звільнив начальника управління освіти Михайла Гончара" - подібні повідомлення 13 серпня з'явилися в більшості медіа Херсонської області. Їх джерелом одні ЗМІ називали пост самого Гончара у Фейсбуці, а інші - заяву міського голови Каховки Андрія Дяченка, нібито зроблену під час засідання виконавчого комітету міськради 13 серпня. Водночас жодне з цих медіа не завдало собі клопоту перевірити вказану інформацію, яка виявилась абсолютно недостовірною.

Вочевидь, підставою для неї стало розпорядження міського голови Каховки від 9 серпня "Про проведення службового розслідування та відсторонення від виконання посадових обов'язків" начальника управління освіти міськради Михайла Гончара. В чому саме полягає порушення останнім вимог чинного законодавства у розпорядженні не вказується. Проте зазначено, що свій акт і висновки на розгляд міського голови комісія має подати не пізніше 19 серпня.

На засіданні виконкому міськради 13 серпня Андрій Дяченко натякнув на ймовірність призначення нового начальника управління освіти замість Михайла Гончара. "Буде там новий начальник - прийматиме рішення", - заявив він. Проте на пряме запитання - чи означає це, що рішення про звільнення Гончара вже прийняте? - міський голова відповідати відмовився.

Виходячи з цієї дискусії Михайло Гончар зробив висновок, що рішення про його звільнення вже, фактично, прийняте. "Тобто, створена [Андрієм Дяченком] комісія - це профанація. Ну, хоча б зникла невизначеність", - написав він у Фейсбуці.

- Михайло Гончар не звільнений, лише відсторонений, - заперечив розповсюджену в ЗМІ інформацію міський голова Каховки Андрій Дяченко. - Я ж не можу заборонити журналістам щось там писати. А по Гончару створена комісія, за результатами роботи якої буде прийматися відповідне рішення. Думаю, на кінець цього тижня я дам у Фейсбуці офіційний пост на цю тему.

У свою чергу Михайло Гончар вважає, що розпорядження міського голови про проведення службового розслідування та його відсторонення від виконання посадових обов'язків було видане з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки не містить жодних підстав для проведення цієї перевірки. За його словами, у нього на даний момент відсутні будь-які повідомлення про підозру у вчиненні злочину в сфері службової діяльності. Також розпорядження Андрія Дяченка не містить умов відсторонення та умов оплати праці відстороненої особи. Тому Михйло Гончар звернувся до міського голови з пропозицією у добровільному порядку скасувати своє розпорядження, а в разі відмови попередив про намір оскаржити цей документ у судовому порядку.

Олег БАТУРІН.

Теги: гончар
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап