Херсонські депутати готові розглянути бюджет участі на найближчій сесій — результати публічної консультації

Херсонські депутати готові розглянути бюджет участі на найближчій сесій — результати публічної консультації
11 июня 2018 года.

Депутати спільно з громадськими активістами домовились про спільні дії щодо ухвалення проекту «Бюджет участі» у Херсоні. Вже наступного тижня відбудуться зустрічі авторів проекту рішення та депутатів задля вироблення спільного бачення документу для запуску бюджету участі в Херсоні. Про це рішення повідомили учасники публічної консультації з заінтересованими сторонами, яку організувала громадська організації "Центр UA" у рамках форуму "Влада та громада: законні методи взаємовпливу" 6 червня.

Як відомо, Херсон - один з небагатьох обласних центрів в Україні, в якому досі не запроваджено механізму громадського бюджету. Це означає, що громадяни позбавлені права впливати на розподіл частини бюджету задля спільного блага. Як відомо, бюджет участі - демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та голосування за них. Будь-який житель міста може подати проект, пов'язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету. Однак міська влада Херсона досі не ухвалили проект рішення "Про бюджет участі в Херсоні", який виносився на розгляд вже тричі.Напрацювання та кращі кейси успішних проектів щодо облаштування громадського простору презентувала депутатка Каховської міської ради Ганна Садова. До прикладу, в Каховці за ідеєю голови ОСББ був облаштований спортивний майданчик на території пустиря в місті: за рахунок бюджету вдалося замовити та встановити 10 тренажерів і стіл для шахів. Тому чиновниця наголошує на важливості запуску механізмурозподіл частини бюджету самими громадянами для вдосконалення міського благоустрою. "Ми розуміємо перестороги херсонських колег та в деяких випадках ревнощі щодо права розподіляти кошти з бюджету, але вони безпідставні", - звернулася до херсонських колег Ганна Садова.

Депутатка навела приклади, що продемонстрували позитивні зрушення в житті Каховки після прийняття проекту рішення щодо бюджету участі. "Більшість реалізованих проектів - це вирішення проблем благоустрою. Це означає, що ми, влада, не допрацьовуємо, і людям не вистачає благоустрою у подвір'ях. Завдяки запитам, отриманих від бюджету участі, ми вже відновили спортивні майданчики в місті та інші майданчики дозвілля. Зараз, наприклад, обговорюємо, як реалізувати проект, що виграв по формальних ознаках, але стосується частини набережної, яка не є власністю міста".

Однак ухвалити документ - це виключно півсправи, вважає мер Каховки Андрія Дяченко. За його словами, набагато важче пояснити чиновникам, в чому полягає важливість пропонованих змін, і вмотивувати їх почати розробляти і впроваджувати відповідні політики. "Одна з існуючих проблем - у виконавчих органів немає мотивації займатися бюджетом участі, бо це - не їхня основна робота", - зауважив міський голова.

Разом з тим, Андрій Дяченко вважає, що бюджет участі дає людям змогу бути долученими до позитивних змін у місті, і це ще одна вагома причина, заради якої вартує впровадити громадський бюджет.

В ході обговорення, депутати з активістами дійшли висновку, що причиною відкладання головування проекту рішення стала неякісна комунікаця між представниками депутатського корпусу та авторами проекту рішення. "Нам ніхто не розповів, що це за проект, яка від нього користь та як ми будемо його впроваджувати. На депутатських комісіях жодного разу не було доповідача, який би зміг пояснити депутатам, за що їм пропонують голосувати", - заявив депутат міської ради Євген Назарян.

Його підтримали інші колеги-депутати, які запропонували провести робочу зустріч із авторами проекту, та узгодити прийнятний для всіх сторін проект рішення, аби ухвалити проект рішення "Про бюджет участі" під час найближчої сесії. "Важливо, щоб цей документ не був заполітизований та враховував більшість пропозицій депутатського корпусу та мешканців міста", - вважає депутат Херсонської міської ради Оксана Д'якова.

Вже наступного тижня всі заінтересовані сторони - депутати та представники громадських організацій - проведуть спільну робочу зустріч, аби узгодити текст документу і винести його на розгляд депутатської комісії.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина