Херсонська влада кинула хворих на ВІЛ / СНІД напризволяще

Херсонська влада кинула хворих на ВІЛ / СНІД напризволяще
17 января 2013 года.

Протягом 2012 року щонайменше П’ЯТЬ обласних державних адміністрацій та ОДИНАДЦЯТЬ міських рад міст обласного значення не закупили жодних медикаментів для лікування хворих гепатитом та ВІЛ / СНІДом.

За даними Міністерства охорони здоров’я, лише за півроку в 2012 році в Україні зареєстровано 10 051 нових випадків ВІЛ-інфекції. В той же час кількість смертельних випадків серед хворих гепатитом значно перевищує кількість смертей від СНІДу, адже щодня від гепатиту помирає щонайменше 48 осіб в країні. І це лише офіційні дані. Постає питання, а як же бути ВІЛ-інфікованим та хворим гепатитом у цих регіонах?

Кількість коштів, виділених на закупівлю медикаментів для хворих області

 

Облдержадміністрація               ВІЛ/СНІД Гепатит
АР Крим    952 700 грн     0
Вінницька  1 123 100 грн          0
Кіровоградська   293 700 грн     0
Тернопільська    268 900 грн     0
Черкаська              0     0

 

 

 

 

Проте, ситуація не однакова у всіх регіонах. До прикладу, найбільше коштів на медикаменти для хворих на ВІЛ / СНІД отримали мешканці Харківської області, онкохворі Київщини та жителі Закарпаття, що хворіють гепатитом. У містах ситуація з медикаментами ще гірша. Одинадцять міських рад міст обласного значення не купували медикаментів для хворих гепатитом та ВІЛ / СНІДом протягом всього 2012 року.

Кількість коштів, виділених на закупівлю медикаментів для хворих міст

 

Міська рада                               ВІЛ/СНІД          Гепатит
Луцька 0 0
Дніпропетровська 0 0
Ужгородська 0 3 222 грн
Івано-Франківська 0 82 208 грн
Полтавська 0 0
Рівненська 0 0
Сумська 65 081 грн 0
Тернопільська 1 000 грн 0
Харківська 0 1 224 500 грн 
Херсонська 0 14 800 грн
Чернівецька 0 0

 

 

 

 

Такі висновки експерти Центру Політичних Студій та Аналітики зробили в результаті моніторингу прозорості роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, що був проведений у грудні в межах проекту «Знати, щоб Діяти!».

За підсумками моніторингу в грудні можна назвати найвідкритішими та найпрозорішими органи влади Київської, Дніпропетровської, Харківської та Волинської областей. А найзакритіші органи влади - у Миколаївській та Вінницькій областях.

На інформаційні запити, надіслані представниками Центру Політичних Студій та Аналітики, взагалі не надали відповіді вісім міських рад: Сімферопольська, Чернігівська, Львівська, Луганська, Кіровоградська, Хмельницька, Житомирська, Миколаївська, Вінницька міські ради та три облдержадміністрації: Рівненська, Херсонська, Чернівецька.

Однією з проблем доступу до публічної інформації в Україні є те, що чиновники бояться надавати відповіді на питання щодо бюджетного фінансування, якщо таке фінансування не здійснювалося. Таким чином, держслужбовцям легше проігнорувати запити, аніж вказувати нулі в статтях бюджету.

Отже, надзвичайно велика кількість ігнорування інформаційних запитів в грудні в порівнянні з попередніми місяцями дозволяє експертам ЦПСА припустити, що ситуація по всій Україні значно гірша.

В той же час, у грудні 2012 року під час круглого столу президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк оприлюднив дані, відповідно до яких Держбюджет‑2013 — це бюджет евтаназії, адже у ньому зовсім не закладено коштів на лікування гепатитів і лише на 40 % буде профінансовано лікування СНІДу та туберкульозу, що призведе до смерті 110 тисяч українців уже наступного року.

Нагадаємо, що минулого, 2011 року, була подібна ситуація, але під тиском громадськості було внесено поправки до Держбюджету та врятовано 24 тисячі українців.

Джерело: сайт ЦПСА

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина