Херсонська ОДА хоче залучити громадськість до обговорення меморіалу в Шевченківському парку

Херсонська ОДА хоче залучити громадськість до обговорення меморіалу в Шевченківському парку
23 декабря 2016 года.

Учора, 22 грудня, в обласній державній адміністрації збиралися представники громадськості Херсонщини та профільних структурних підрозділів ОДА для того, щоб обговорити хід роботи щодо створення у Херсоні пам'ятного Меморіалу захисникам України різних поколінь, повідомляє сайт ОДА.

Днями місквиконком погодив рішення про встановлення Меморіалу у Шевченківському парку зі сторони вулиці Перекопської. 

«Наступним етапом роботи буде оголошення управлінням культури облдержадміністрації конкурсу на подання проектів Меморіалу. Спеціально створена комісія буде їх розглядати відповідно до затверджених умов. Окрім участі у конкурсі архітекторів, закликаємо долучитися й громадськість для контролю за результатами проведення конкурсу», - зауважив начальник управління містобудування та архітектури ОДА Григорій Ходін.

Нагадаємо, за ініціативи губернатора Андрія Гордєєва на цьому ж місці, до Дня Збройних Сил України, планували встановити плиту з збраженням воїнів різних поколінь. Втім, ідея була жорстко розкритикована в пресі і в соцмережах з кількох причин. В ОДА не погодили встановлення меморіалу з міською владою, не пройшли всі процедурні етапи, яких вимагає Закон. Крім того, саме зображення було взято у відкритому доступі в інтернеті без дозволу на використання авторських прав художника Олексія Бондаренка, який підтвердив, що за дозволом до нього звернулися лише після резонансу у ЗМІ. Окрім того, "художники" з ОДА чомусь прибрали з оригінального малюнку воїна УПА. 

Такий варіант хотіли нав'язати через нібито обговорення з військовими, які мали схвалити проект. Однак більшість ветеранів АТО, які бачили проект, відмовилися його підтримувати. У результаті в ОДА вирішили не ставити плиту з поцупленим малюнком у Шевченківському парку, а оголосити відкритий конкурс на меморіал.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап