Херсонська обласна організація Комітету виборців України запрошує журналістів та блогерів на семінар

Херсонська обласна організація Комітету виборців України запрошує журналістів та блогерів на семінар
14 мая 2014 года.

Надскладна внутрішньополітична обстановка, зовнішня агресія та інформаційна війна з боку Росії безперечно вплинуть на діяльність українських ЗМІ та журналістів під час позачергових виборів Президента України 2014 року. Особливо складно доведеться працювати журналістам Півдня України, де окрім додаткового проведення виборів міських голів Одеси, Миколаєва та Херсона, очікуються численні провокації на "сепаратиській" темі.

Херсонська обласна організація Комітету виборців України в партнерстві з Одеським КВУ закликає місцевих журналістів готуватися до захисту своїх прав та вже традиційно пропонує свою програму для захисту прав журналістів в ході виборчого процесу. ХОО КВУ запрошує журналістів та блогерів на семінар «Права журналістів під час виборів», який відбудеться 15 травня о 14-00 в приміщенні Конференц зали «Конгрес» (вул. Радянська, 7).

Призначені в Україні на 25 травня 2014 року позачергові президентські вибори (в місті Одесі, Херсоні та Миколаєві також одночасно і вибори міських голів) стануть найважливішим випробуванням за всі роки незалежності. Від прозорості, справедливості та демократичності виборчих перегонів залежить легітимність обраної влади в очах України та світу, майбутній вектор розвитку країни та вочевидь збереження її сувернітету та територіальної цілісності. Проведення демократичних виборів на Півдні України повинно безапеляційно легітимізувати обрану центральну та місцеву владу, стабілізувати обстановку та унеможливити будь-які подальші спроби провокацій на темі сепаратизму.

Події в Україні кінця 2013 - початку 2014 року показали величезну роль і суспільну відповідальність ЗМІ, котрі давали об'єктивну неупереджену інформацію. Режим Януковича, для того щоб зберегти інформаційну блокаду та придушити незалежні ЗМІ вдався до безпрецидентного тиску, переслідування та фізичного полювання на журналістів. Кадри побиття, поранення травматичною та бойовою зброєю, світло-шумовими гранатами та вбивства журналістів в Україні під час Майдану в Києві та інших містах України облетіли весь світ. За інформацією Інститута масової інформації, список постраждалих журналістів протягом листопада 2013 - лютого 2014 року нараховує 206 випадків, включає українських та зарубіжних журналістів та продовжує поповнюватися. Є всі підстави вважати, що спроби перешкоджати журналістам виконувати свою роботу та фізично на них впливати посиляться під час виборів саме в південних регіонах України, де влада не повністю контролює ситуацію. На жаль, події 2-4 травня в місті Одесі, в ході яких постраждало багато журналістів, лише підтверджують такі припущення.

Зважаючи на таку ситуацію, в Херсоні буде проведено семінар з ефективної реалізації і захисту прав журналістів в ході виборчого процесу, буде підготовлена та поширена «Пам'ятка журналіста на виборах 2014 року» (в друкованому та електронному варіанті), забезпечено оперативний збір, систематизацію та поширення інформації про порушення прав журналістів. Для надання безкоштовної правової допомоги журналістам в ході виборів (особливо в день голосування 25 травня та в дату можливого проведення другого туру виборів Президента), буде працювати гаряча лінія ХОО КВУ.

ХОО КВУ та одеські партнери закликають місцевих журналістів заздалегідь готуватися до захисту своїх прав та використоувати всі можливі правові методи для попередження, припинення та розслідування можливих порушень в ході виборчого процесу.

Контакти для отримання інформації та консультацій:

Херсонське обласна організація Комітету виборців України
Телефон «гарячої лінії» (0552) 32-50-26, 0661008191
E-mail: cvu.office.ks@gmail.com

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости