Голову села з Голопристанщини виправдали від $15 тис. хабара


4 декабря 2018 года.

Суд визнав недоведеною винуватість колишнього голови Круглоозерської сільради в отриманні неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Голпристанського райсуду Херсонської області.

За матеріалами справи, у серпні 2014 року в кафе у селі Залізний Порт голова сільради начебто запропонував представнику ТОВ «Донатор-Люкс» надати йому 13 тис. доларів хабара за передачу його компанії в оренду 8,95 га під розміщення бази відпочинку котеджного типу. А через два тижні сказав, що додатково треба ще 2 тис. доларів.

У жовтні голова села нібито заявив, що для остаточного вирішення питання потрібно 15 тис. доларів та передати у власність його доньки автомобіль Toyota Auris, не раніше 2010 року випуску.

22 грудня сільрада уклала з компанією договір оренди.

Гроші передавалися частинами - у серпні 2014 і січні 2015. Водночас, як зазначалося в обвинувальному акті, чоловік не зміг сповна ними скористатися, оскільки кошти в більшості були імітаційними. 83 купюри номіналом 100 доларів виготовило рекламне агентство «ELF». Дії посадовця кваліфіковано як закінчений замах на одержання службовою особою неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе та третьої особи.

В суді чоловік вину не визнав та відмовився від дачі показань.

Суд вирішив, що пред'явлене обвинувачення не знайшло підтвердження.

Зокрема, судові ухвали, які були підставою для проведення негласних слідчих (розшукових) дій, не були відкриті стороні захисту під час досудового слідства, як і не відкривалися і не досліджувалися під час розгляду справи в суді. Апеляційний суд Херсонської області повідомив, що вказані ухвали знищені за закінченням строку зберігання.

В матеріалах справи також відсутні дані про прийняття прокурором будь-яких рішень щодо оперативно-розшукових заходів і вони проводилась не під час досудового розслідування, а в межах оперативно-розшукової справи, до внесення відповідних відомостей до ЄРДР і без такого внесення, що прямо заборонено ч. 3 ст. 214 КПК. Проведення НСРД не безпосередньо слідчим, а оперативним підрозділом свідчить про порушення порядку отримання доказів.

В матеріалах справи відсутнє будь-яке письмове доручення слідчого або прокурора уповноваженим оперативним підрозділам органів внутрішніх справ на проведення НСРД. Також суду не надано протокол огляду та вручення заявнику технічних засобів.

Суд вирішив, що заявника протиправно залучили до НСРД, без допуску до держтаємниці, оскільки до оперативно-розшукової діяльності можуть залучатися лише штатні або поаштатні працівники правоохоронного органу.

Показань одного тільки потерпілого про передачу хабара, на думку суду, є недостатньо. Також суд врахував, що заявник добровільно згодився на співпрацю з правоохоронними органами, що викликає сумніви у неупередженості таких показань.

Суд виправдав голову сільради за недоведеністю винуватості.

Розслідуванням займалося слідче управління МВС в Херсонській області.

#мусора

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина