Голови ОТГ Херсонщини вчилися примножувати фінансові ресурси громад


21 мая 2018 года.

Як зміцнити місцеві бюджети та розширити фінансову автономію відповідних територій, про аналіз судової практики та багато іншого йшла мова під час тренінгу - семінару «Місцеві податки та збори - ресурс, на який впливають органи місцевого самоврядування». На цей захід, який відбувся днями у приміщені Херсонського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», завітали більше 30 представників органів місцевого самоврядування нашої області.

На запрошення Херсонського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» у ньому приймали участь фахівці Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі: заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Олексій Юсов та начальник адміністрування місцевих податків і зборів управління податків і зборів з юридичних осіб Тетяна Ракитська.

Під час семінару працівники фіскального відомства обговорили з присутніми механізми збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджетів територіальних громад, а також залучення платників до сплати місцевих податків та зборів. Окрім того, фіскали області проінформували учасників заходу про практичні аспекти індивідуальної роботи з суб'єктами господарювання та громадянами, які мають сплачувати місцеві податки і збори. Особливу увагу приділили питанням обліку, нарахування та сплати майнових податків на територіях громад.

Не залишилися поза увагою учасників заходу і питання необхідності посилення роботи щодо легалізації найманої праці та доходів населення, унеможливлення обігу неврахованої готівки та зменшення обсягів тіньової економіки. Наявність чи відсутність такого ще досить поширеного у суспільстві негативного явища як тіньова економіка залежать від кожного мешканця громади. І саме за рахунок її викорення можна значно збільшити фінансовий потенціал громад. Адже переважну більшість дохідної частини місцевих бюджетів складають податкові платежі. Тож усвідомлення кожним мешканцем регіону своєї особистої ролі в підвищенні рівня якості життя та необхідності сплати податків - це запорука зміцнення фінансової спроможності й сталого розвитку громади.

Тренінг відбувся у формі конструктивного діалогу. Слухачі отримали не лише теоретичну інформацію, а й практичні консультації та поради для своєї щоденної роботи.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап