Голова Високопільської РДА запропонував політичним партіям профінансувати РВК


26 октября 2017 года.

Голова Високопільської райдержадміністрації Сергій Старух запропонував політичним партіям профінансувати роботу Високопільської районної виборчої комісії, яка з початку виборчого процесу у об'єднаних територіальних громадах працює без оплати праці.

Класичним прикладом системної помилки в законодавстві та політичної безвідповідальності стала ситуація у Високопільській районній виборчій комісії. РВК доволі активно намагалась включити до врегулювання цього питання відповідні органи, але проблема досі не вирішена.

За словами голови Високопільскої РВК Олександри Гулякіної, з 11 вересня вона та члени комісії неодноразовозвертались з цього приводу до голови Високопільської РДА Сергія Старуха, районноїради Сергія Овчарука, голови Високопільської селищної ради Руслана. «Ми звернулися до них листом з питанням щодо оплати нашої праці. Станом на 20 жовтня відповідь так і не надійшла. Тоді ми звернулися до голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва, що посприяло тому, що голова районноїради Сергія Овчарука запросив себе на наше засідання, де пообіцяв вирішення цього питання та недопущення зриву виборів. Зрештою, виявилось, що район ще у 2016 році мав розробити Програму та закласти кошти під її виконання. Проте, її досі не було й Програму доручили написати нам. Ми її написали й передали райраді. Голова ради на 11 жовтня запросив Бюджетну комісію, всі члени одностайно проголосували за прийняття цієї Програми. 18 жовтня відбувалась сесія райради, де депутати мали затвердити цю Програму, це питання було винесене першим у порядку денному. Проте, голова райради Сергій Овчарук перед голосуванням зазначив, що навіть при одноголосному голосуванні депутатів він не підпише це рішення і оскаржуватиме його в суді. Він кілька разів повторив свою позицію, тому депутати не підтримали питання, відмовились навіть ті, хто голосував «за» під час розгляду Бюджетною комісією. То ж наразі ми працюємо безкоштовно - створили одну селищну ТВК, сім ДВК, допомагаємо їм вносити заміни, але працюємо без оплати», - зазначила вона.

29 вересня на сесії районної ради питання фінансування РВК не ставиться головою районної ради Сергієм Овчаруком на голосування. У листі до голови Херсонської ОДА Високопільська виборча комісія зазначає, що на неодноразові звернення голова районної ради заявляв, «що вас ніхто не затримує, можете не працювати», так само не було жодних дій у вирішенні даного питання з боку голови РДА.

2 жовтня комісія провела засідання, на яке запросила голову РДА, голову райради, першого заступника голови РДА, голову Високопільської селищної ради Руслана Заставу та представників політичних сил «БПП «Солідарність», Опозиційний блок, ВО «Свобода». Під час засідання сторони обговорили наявну ситуацію.Голова райради Сергій Овчарук зазначив, що отримав лист із ЦВК від 13 грудня 2016 року про необхідність вирішення проблеми фінансування роботи відповідних виборчих комісій. Протоколом засідання комісії також зафіксовано пропозицію голови Високопільської РДА Сергія Старуха щодо вирішення питання шляхом фінансування партіями, на що присутні представники політичних сил відмовили. Окрім того, Високопільський селищний голова Руслан Застава зазначив, що ним особисто на сесії районної ради у 2015 році піднімалось питання необхідності передбачити дані кошти в районному бюджеті.

Крім того, 2 жовтня РВК звернулася до голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва, зазначаючи, що в даних умовах не може здійснювати свої повноваження та надає постанову про призупинення діяльності й протокол відповідного засідання. У відповідній постанові РВК приймає наступне рішення: «У зв'язку з відмовою районного керівництва в фінансуванні, виборча комісія припиняє свою діяльність із 3 жовтня до вирішення питання фінансування».Отримавши запевнення районного та обласного керівництва у вирішенні даного питання, Високопільська РВК продовжує свою роботу з забезпечення виборчого процесу у Високопільській ОТГ.

За словами голови Високопільської РДА Сергія Старуха, комісія отримала консультаційну допомогу спеціалістів адміністрації у підготовці даних документів. 9 жовтня комісія звертається до голови райради Сергія Овчарука з проханням винести відповідну Програму на розгляд сесії. Вже 11 жовтня на засіданні постійної комісії Високопільської районної ради з питань планування, бюджету, фінансів, власності та економічної реформи розглянуто питання фінансування районної виборчої комісії за рахунок коштів місцевих бюджетів. За словами присутньої на цьому засіданні голови РВК Олександри Гулякіної, в результаті дана програма була підтримана без заперечень з боку присутніх на засіданні депутатів. Програма включається до порядку денного та надається депутатському корпусу на засіданні районної ради 18 жовтня. Проте, за словами присутнього на сесії депутата районної ради Ігоря Ратушного, в ході розгляду цього питання взяв слово голова районної ради Сергій Овчарук. «Він довів до відома депутатів, що незалежно від того, як вони проголосують за цю Програму, він її не підпише. Адже, на його думку, це - порушення вимог чинного законодавства, і взагалі - оскаржить це рішення в суді. А моє глибоке переконання, це вплинуло на більшість депутатів райради, тому згаана Програма не була проголосована на сесії 18 жовтня 2017 року», - наголосив він.

Керуюча справами виконавчого апарату Високопільської районної ради Вікторія Рибалко прокоментувала ситуацію так: «Через законодавчі колізії виникла проблема фінансування районної виборчої комісії під час перших виборів до Високопільської ОТГ. Це сталося через те що при формуванні бюджету райдержадміністрації на 2017 рік вчасно не було подано Програму для подальшої фінансової підтримки нашої районної комісії й не враховано можливість проведення виборів до Високопільської ОТГ. На сьогодні немає законодавчого механізму щодо фінансування цієї комісії саме в період виборів. На сесії була представлена Програма членами самої комісії, а не головою райдержадміністрації. Голова райради вважає це неприйнятним та незаконним, тому депутати її й не проголосували. Можливо, якщо буде подана така програма з фінансування РВК в позавиборчий процес на 2018 рік, це питання й можна буде вирішити», - зазначила вона.

18 жовтня комісія вчергове звернулась до голови Херсонської державної адміністрації, але при особистому спілкуванні члени РВК зазначають, що не дуже сподіваються на дієвість даного механізму.

На сьогодні, користуючись неврегульованістю даного питання, відповідними районними адміністраціями та радами вчергове ставиться під загрозу забезпечення виборчого процесу. Позиція районних керівників щодо звернення за фінансуванням до політичних сил, про яку вони неофіційно говорять при кожному спілкуванні з головами районних виборчих комісій, свідчить про фактичне стимулювання політичної корупції з боку місцевого керівництва.

Нагадаємо, з 2016 року районі виборчі комісії, щозабезпечуютьпроведення виборів у відповідних ОТГ Херсонської області говорять про проблему відсутності їх фінансування під час перших виборів в ОТГ. Питання полягає не тільки в компенсації робочого часу членів комісії, але й витрат назв'язок, необхідну канцелярію, транспортні витрати та навіть кошти для архівування. Адже архіви приймають лише документи селищних та сільськихВК, висуваючирайоннимРВК рахунки, без сплати яких документи щодо виборів в ОТГ не приймаються.

 

Теги: вибори, отг
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости