Фіктивні оборудки обійшлися херсонському бізнесмену в 225 тис. гривень штрафу


26 сентября 2017 года.

Фахівцями управління аудиту Головного управління ДФС у Херсонській області викрито «паперову» оборудку одного із херсонських підприємств на загальну суму зі штрафними санкціями на 225 тис. гривень.

Так, за даними податкової звітності з податку на прибуток підприємства аудиторами встановлено, що в загальній сумі витрат значну питому вагу займають інші операційні витрати (більше 15%). Як з'ясувалося, у пошуках «новітніх» підходів суб'єкт господарювання уклав трудову угоду з фізичною особою - нерезидентом (Російська Федерація) щодо надання інформаційно-консультаційних послуг, послуг по сертифікації та стандартизації виробництва, навчанню тощо. Аби підтвердити реальність таких послуг замовник та виконавець склали акти здачі - приймання наданих послуг на загальну суму в 1 млн. гривень.

Проте бізнесмени зовсім забули про вимоги Податкового кодексу... Акти виконаних робіт не можуть вважатися первинними бухгалтерськими документами, так як оформлені з порушенням (не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта, п.70.13 ст.70 ПКУ). Вказані акти не дають можливості встановити, які саме дії вчинені безпосередньо фізичною особою - нерезидентом, оскільки не розкривають зміст наданих послуг та непідтверджені належними доказами.

Одеський апеляційний адміністративний суд підтримав позицію фіскального органу області щодо відсутності фактів виконання робіт, надання послуг за наявності формально оформлених документів та неправомірного віднесення сум за угодами про послуги до складу витрат та визнав позовні вимоги суб'єкта господарювання необґрунтованими.

За інформацією прес-служби Головного управління ДФС у Херсонській області

Теги: ДФС
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости