Едуард Репілевський: «Таврія буде працювати над підвищенням у класі»

Едуард Репілевський: «Таврія буде працювати над підвищенням у класі»
4 января

Після завершення осінньої частини сезону стало відомо, що Таврія, яка зимує на другому місці в Групі «Б» Другої ліги, попрощалася з вісьмома футболістами. Зараз з'явилася нова інформація - у першого чемпіона України буде новий головний тренер і низка новачків. Про це і багато іншого розповів Sport Arena президент СК Таврія Едуард Репілевський.

- Едуарде Вікторовичу, то які зміни відбуваються в Таврії?

- У зв'язку з тим, що я є власником СК Таврія (Сімферополь), а міська рада - Енергії (Нова Каховка), ми вирішили покращити інфраструктуру та підготовку молодих футболістів у обох клубах. Відтепер, після домовленості керівництва двох клубів, Таврія та Енергія будуть спільно фінансувати Новокаховську ДЮСШ, а ми розпочнемо працювати над покращенням новокаховського стадіону.

Щодо представницьких команд двох клубів, то з Нового року головний тренер Енергії Олег Федорчук очолить Таврію. В Енергії буде новий головний тренер - Олег Вікторович уже шукає собі наступника, є хороші кандидатури, ведуться перемовини. Все це робиться для того, щоб якісно покращити обидва клуби та їхню інфраструктуру, тому що хочеться не просто з часом вийти в Першу лігу, а дійсно підвищитися в класі.

- Тобто, на сезон 2020/21 ставиться завдання здобувати медалі Другої ліги та виходити в Перший дивізіон?

- Ми плануємо послідовний і системний розвиток клубу. Звичайно, частина цього - вихід у Першу лігу. Але почнемо ми з основи, з базису - інфраструктура, дитячо-юнацький футбол, створення того колективу, який міг би виконувати амбітні завдання. Саме з цією метою ми запрошуємо досвідченого головного тренера Федорчука, який завоював за час своєї попередньої роботи в Другій лізі чотири медальних комплекти з попередніми своїми командами й вигравав Кубок ліги, а останніх п'ять років плідно працював у Енергії. План розвитку двох клубів включає покращення стану стадіонів, розвиток власної системи підготовки футболістів. Треба зробити все в комплексі, щоб не просто вийти в Першу лігу, а й бути конкурентоздатними на цьому рівні.

- Давайте пригадаємо події минулого літа. ФК Таврія (Новотроїцьке) під вашим керівництвом виступала на аматорському рівні, подавала заявку на атестацію в Другій лізі, а потім раптово всі провідні її футболісти перейшли в СК Таврія (Сімферополь). Як це було?

- Мій проект - це СК Таврія, я в ньому засновник, я його підтримував, як, до речі, й Енергію. Але в той момент стало питання про подальше існування прославленого футбольного клубу Таврія (Сімферополь) - першого чемпіона України, який базувався в місті Берислав Херсонської області, але не мав можливості утримувати провідних гравців і боротися за найвищі місця в Другій лізі.

Коли виникло таке питання, ми не могли не підставити плече Таврії. Дійсно, ми перевели туди наших провідних гравців, дали можливість команді займатися в Мар'янівці, де ми зробили футбольне поле, роздягальні, трибуни. Розумієте, Таврія (Сімферополь) - це гучне ім'я й до певної міри політичний проект. Поки було фінансування, поки були сподівання на підтримку з Києва - клуб сподівався на краще майбутнє, потім все опинилося під загрозою краху. Ми ж хочемо підтримати цей клуб, не розраховуючи, що зі столиці виділять якесь фінансування чи дадуть якісь преференції. Як-то кажуть, хай би тільки не заважали...

Наші сподівання на те, що Таврія буде розвиватися й грати на ще вищому рівні, а поруч і Енергія буде зростати, отримає підтримку в вигляді юних вихованців місцевого футболу, зможе дати дорогу в спорт нашим талантам. Тож ми вдячні УАФ і ПФЛ, що пішли нам на зустріч, тому що виникало влітку багато юридичних і організаційних питань. Завдяки цьому вдалося утримати на плаву Таврію й зробити заявку в чемпіонаті для подальшого розвитку.

- До речі, на півдні України не так багато дійсно якісних футбольних газонів. У Мар'янівці ж вам вдалося створити трав'яний газон хорошої якості...

- Це дійсно болісна тема. Зараз наші команди грають, переважно, на стадіонах і натуральних газонах, створених 20-30, а то й більше, років тому. Я не хочу себе хвалити, зробити трав'яне поле - це не така велика інвестиція. Але згоден в тому, що прикро - в наших південних областях чомусь рідко де проводять реконструкцію існуючих полів чи зведення нових, тож і грають нерідко на «городах».

Ми в Мар'янівці взяли фактично «чисте поле», очистили його, вирівняли, засіяли. Зважаючи на те, що ми зробили нормальний полив, то й при наших спекотних днях газон витримує й зеленіє. Створюємо там же тренувальне поле - уже засіяли його, так що в 2021 році наші футболісти отримають можливість на ньому займатися. А поруч зі стадіоном для людей хочемо зробити парк. Так що буде певна база для розвитку.

Це не якийсь героїзм, а просто створення необхідних умов для команди. Зараз, працюючи над розвитком наших клубів, ми хотіли б і стадіон «Енергія» у Новій Каховці підтягнути, тому що він давно потребує ремонту, як самих трибун та адмінбудівлі, так і поля.

- У грудні було оголошено, що Таврію покидає вісім футболістів. Як будете компенсувати ці втрати? Яких саме гравців шукатиме Таврія?

- Якщо плюсувати гравців Таврії та Енергії, то у нас зараз 27 гравців. Конкретно в Таврії - 17-18. Ясна річ, новий тренерський штаб проведе селекцію, знайде гравців, які можуть посилити команду. Хто саме це буде? Це вже бачення Федорчука. Знаю, що він уважно слідкує за чемпіонатом України в усіх лігах. Зараз ми чуємо, що відразу кілька команд розпадається, будуть вільні гравці. До того ж, Федорчук славиться роботою з молодими гравцями - не сумніваємося, що він розкриє нові імена й зараз. Уже на зборах визначимося зі складами обох команд. Таврія та Енергія продовжать виступи вже в посилених складах.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости