Дві громади з Херсонщини визначають пріоритети розвитку за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»


17 июня

Каховська і Нижньосірогозька громади Херсонської області, які розробляють стратегії розвитку за підтримки експертів Програми «U-LEAD з Європою», вже провели соціально-економічний та SWOT-аналізи, напрацювали пріоритетні напрямки, оперативні цілі та завдання до них.

Як інформує Херсонський регіональний офіс Програми, у червні для членів робочих груп з громад шести південних областей України відбувся третій тренінг, під час якого експерти Програми Віктор Бондарук і Денис Абрамов разом з учасниками й учасницями обговорювали точки росту у громадах, розповідали про типи стратегій та матрицю пріоритетів розвитку територіальної громади, навчали моделювати операційні цілі та завдання стратегії розвитку.

«Дві громади від Херсонщини, які були відібрані Програмою «U-LEAD з Європою» для надання їм підтримки у написанні стратегій розвитку, є яскравим прикладом того, наскільки своєрідними є українські громади, що на перший погляд є подібними і розташовані неподалік одна одної. Каховська громада має у центрі велике місто і декілька сіл, чотири старостинських округи. І це є одним з викликів: як поєднати інтереси мешканців та мешканок міста та сільських територій, як «почути всіх». Нижньосірогозька громада - це увесь колишній однойменний район - селище та 24 села. І виклики тут інші: 10 сіл, що мають менше 200 мешканців та мешканок, практично відсутня промисловість, нагальна потреба оптимізувати освітню мережу. Тож і завдання експерта непросте - допомогти знайти ті інструменти розвитку, які притаманні саме цій громаді, максимально використати переваги і сильні сторони кожного окремого муніципалітету», - розповів експерт Програми Віктор Бондарук.

Варто зауважити, що херсонські громади від самого початку, ще з грудня минулого року, надзвичайно активно включились у цю роботу. Наразі майже пройдено три етапи з чотирьох, і кожного разу Каховська та Нижньосірогозька громади одними з перших завершують завдання, поставлені експертами. У результаті станом на середину червня вже проведено соціально-економічний та SWOT-аналізи, напрацьовані пріоритетні напрямки, оперативні цілі та завдання до них.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року Програма «U-LEAD з Європою» визначила перелік громад у кожній області України, яким буде надавати допомогу у розробці стратегій розвитку. Переможцями від Херсонщини стали Каховська і Нижньосірогозька ТГ. Громадам допомагають експерти «U-LEAD з Європою». Протягом року вони надають консультації, проводять навчальні тренінги, допомагають у процесі написання стратегій розвитку.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости