Дії депутата Херсонської обласної ради Євгена Рищука кваліфікували ще й по статті про перешкоджання журналісту

Дії депутата Херсонської обласної ради Євгена Рищука кваліфікували ще й по статті про перешкоджання журналісту
24 сентября 2019 года.

Олешківське відділення поліції Херсонської області відкрило провадження за 171 статтею Кримінального кодексу України за зверненням журналіста КНК-Медіа, депутата Дніпровської районної ради Олександра Власова, на якого напав депутат Херсонської обласної ради Євгена Рищука вночі 23 вересня.

Про це представнику Інституту масової інформації повідомили в поліції.

Як розповів представнику ІМІ Олександр Власов, під час нічних сутичок в селі Праві Саги Олешківського району, Рищук вдарив його по голові і в плече, а потім забрав у нього та його дружини телефони, розбивши один з них.

"Поліція розслідує цей інцидент одразу за двома статтями кримінального кодексу. Окрім нанесення мені легких тілесних ушкоджень, слідчі перевірять, чи перешкоджав мені, як журналісту КМК-медіа Євген Рищук. Адже я попередив його, що він перешкоджає мені як журналісту", - повідомив Власов.

На відео, яке Олександр Власов оприлюднив в facebook, чути, що він попереджає Євгена Рищука, що він є журналістом.

Юрист ІМІ Алі Сафаров вбачає в даному випадку саме злочин проти журналіста, оскільки метою нападу було саме перешкодити фіксації і розповсюдженню інформації.

Він зазначив, що кримінальне законодавство визначає злочини в залежності від об'єкту посягання, тобто тих прав, на порушення яких спрямований злочин. Наприклад, за його словами, якщо буде побиття людини, то об'єктом посягання тут було життя і здоров'я людини, і відповідно покарання має бути за нанесення тілесних ушкоджень або побоїв.

"В злочинах проти журналістів, зокрема в перешкоджанні, погрозах, насильстві тощо - об'єктом посягання є не сам журналіст як фізична особа, а право на свободу слова і обмін інформацією. Тому вони виділені в окремі статті, хоча тут так само може відбуватись нанесення тілесних ушкоджень. Нападаючи на журналіста, злочинець має на меті не просто побити конкретну людину, а саме перешкодити розповсюдженню інформації.

Тому у випадку, якщо людина, що фіксує події на мобільний телефон, каже: "Я журналіст!", а нападник при цьому виявляє ще більшу агресію і застосовує насильство - це буде саме злочин проти журналіста, бо метою нападу було саме перешкодити фіксації і розповсюдженню інформації", - сказав він.

В даному випадку, додав Алі Сафаров, вторинним буде питання, чи дійсно особа, яка представилася журналістом, є саме журналістом, чи має вона редакційне посвідчення тощо. "Бо кримінальне право в статтях 171, 345-1, 347-1, 348-1, 349-1 охороняє саме свободу слова, свободу розповсюдження інформації", - сказав юрист.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

чаплинка