Депутати проситимуть Гройсмана не "вимивати" обігові кошти теплопостачальний підприємств


12 октября 2017 года.

Депутати Херсонської міської ради планують звернутися до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням призупинити дію постанови Кабміну від 18.06.2014 № 217 "Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу".

Про це йдеться у проекті рішення міської ради.

Вказаною постановою затверджено Порядок розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу. Зазначеним Порядком передбачено. що усі категорії споживачів, яким здійснюється продаж теплової енергії та надання комунальних послуг, оплачують шляхом перерахування коштів виключно на спеціалізовані рахунки, відкриті теплопостачальними організаціями в уповноваженому банку.

У відповідності до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 28.09.2017 № 1166, з 01 жовтня 2017 року нормативи перерахування коштів на рахунки постачальника природного газу та оператора газорозподільчої системи становлять для:

- МКП "Херсонтеплоенерго": "населення" - 11,28%, "бюджет" - 22,77%, "інші споживачі" - 14,36%;
- ПРаТ "Херсонська ТЕЦ": "населення" - 23,22%, "бюджет" - 24,5%.

В результаті прийняття таких нормативів у підприємств вимиваються всі кошти і лише незначна їх частина перераховується для ведення господарсько-фінансової діяльності.

Дія постанови Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 № 217 "Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу" призводить до відсутності обігових грошових коштів у підприємств теплопостачання на ведення повноцінної господарської діяльності, зокрема, на проведення ремонтно-аварійних робіт, оплату заробітної плати працівникам та сплату податків.

Тому депутати міської ради прося голову уряду призупинити дану постанову на час проходження опалювального періоду 2017 - 2018 років.

Вжиття таких заходів дозволить уникнути соціальної напруги та забезпечити вчасний початок та стале проходження опалювального періоду, сказано в проекті рішення. 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап